Travazol Krem

Travazol Krem
10 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 3.560 kez okundu.

Travazol krem doktorların sık sık reçete ettiği mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir kremdir.  Çok etkili bir krem olan travazol deri yüzeyinde oluşan mantar sorunun yanında kızarıklık, kaşıntı, egzama dahil pek çok hastalığın tedavisinde etkin biçimde kullanılır. Cilt yüzeyinde oluşan kaşıntı, tahriş ve acıyı azaltan etkisi olan travazol krem ayrıca bebeklerde oluşan pişik sorunun yok olması için kullanılmaktadır. Sürüldüğü bölgede deri tarafından emilen travzol krem kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Sizlere bu yazımızda travazol krem nedir, travazol krem ne işe yarar, travazol krem yan etkileri ve travazol krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Travazol Krem Nedir

Travazol krem 15 gramlık kapalı kurularda reçete ile satılan bir kremdir. Travazol krem etken maddesi İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerat olarak bilinmektedir. Krem içeriğinde bulunan bu etken maddeler mikrop ve bakterilerin oluşmasını engellemek ve cildin kendini hızlıca yenilemesini sağlamaktadır. Travazol krem beyaz renkte ve kokusuzdur. Travazol krem içeriğinde bulunan etken maddeler alerjiye neden olabileceğinde kesinlikle muyane olmadan bu kremi kullanmayınız.

Travazol Krem Ne İşe Yarar

Travazol krem mantar ve mantarın sebep olduğu bakterilerin oluşmasını önlemek için kullanılmaktadır. Travazol krem diğer kullanım alanları ise;

 • Kızarıklık, kaşıntı ve tahrişe neden olan mantar sorununda,
 • Travazol pişik kremi olarak kullanılabilir
 • Maya ve maya benzeri mantarlarda
 • Genital bölgede görülen mantarlarda
 • Egzmaya neden olan kaşıntının giderilmesinde
 • Ellerde ve ayak parmaklarının arasında görülen mantar
 • Travazol krem sivilce tedavisinde

Travazol krem bu sorunlarında tedavisinde başarı göstermesine karşın uçuk gibi sorunlarda kullanılmaz. Eğer çocuklarda su çiçeği yada kızamık varsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

travazol krem

 

Travazol Krem Nasıl Kullanılır

Travazol krem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe travazol kremi günde 2 defa kullanmak yeterlidir. Deri yüzeyine ince tabaka halinde sürelen bu krem deri tarafında emilir. Travzol krem kullanım şekli ise;

 • Kremin sürüleceği bölge temizlenir
 • Az miktarda krem ince tabaka halinde sürülür ve emilmesi için ovalanır

Travazol krem vajinaya sürülürken kesinlikle vajina içine sürülmemeli çevresine ince tabaka sürülmesi yeterlidir. Krem sivilce üzerine sürülürken ince tabaka olacak şekilde baskı yapılmadan sürülmelidir.

Travazol pişik krem bebekler kullanıken sürdükten sonra kesinlik hava alması için belli bir süre beklenmelidir.

Travazol krem doktorunuz belirtmedikçe 2 haftadan fazla kullanılmamalıdır. Acık yaraya ve yanığı sürülmez.

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol krem çok etkili olmasının yanında etken maddelere bağlı olarak yan etkileri sıklıkla görülen bir kremdir. Yan etkiler genelde doz aşımına ve içeriğindeki bileşenlere alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Travazol krem yan etkileri ise;

 • Kalıntı
 • Nefes almada güçlük
 • Ciltte döküntüler
 • Boğazda ve dudakta şişlik
 • Kızarıklık ve tahriş

Travazol Krem Kullananlar

Travazol krem kullananlar yaptıkları yorumda kremin çok etkili olduklarını söylemişlerdir. Travazol krem yan etkileri çok az olduğundan bu kremi pişik için kullananlar pişiği kısa sürede geçirdiğini aktarmıştır. Mantar ve kaşıntılı ezama sorunu yaşayanlar kremi sürdüklerinde kısa sürede rahatlama sağladığını söylemişlerdir. Travazol Krem Prospektüs bilgilerini krem size reçete ettiğinde kesinlikle okumayı alışkanlık haline etirmelisiniz. Krem size reçete edildiğinde en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Travazol Krem Hakkında Bütün Sorular

Travazol krem hakkında aklınıza takılan ve merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Travazol krem yüze sürülür mü

Travazol krem genelde yüze sürülür mü sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Travazol krem yüz dahil vücudun her bölggesinde kullanılabilir.

Travazol krem sivilce üzerinde etkili mi

Tarvazol krem sivilce ve iltihaplı sivilce üzerine sürüldüğünde sivilcenin kısa sürede yok olmasını sağlar.

Travazol krem tüylenme yapar mı

Travazol krem kesinlikle tüylenme yapmaz.

Travazol krem vajina içine sürülür mü

Taravazol krem kesinlikle vajina içine sürülmemelidir. Eğer vajina içine sürülür mü yanma yapar.

Travazol pişik kremi

Travazol krem bebeklerde pişik olduğunda ince tabaka halinde sürülmeli ve pişik olan bölge hava almalıdır. Pişik kısa sürede geçer.

Travazol krem vajinaya nasıl sürülür

Travazol krem vajinaya ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Mantar tedavisinde çok etkili bir kremdir.

Travazol krem yakar mı

Kremin içeriğinde olan etken maddelere karşı duyarlı iseniz çok nadir olsa yanma yapar.

Taravazol mantar kremi

Travazol mantar kremi eller ve ayak parmakları arasındaki mantar, genital bölgedeki mantar tedavisinde sıklıkla kullanılır.

Travazol Krem Muadili

Travazol krem muadili olan ilaçlar arasında etkili ilaçlardan biridir. GGenelde doktora tedavi olduğunuzda kesinlikle size bu kremi önerecektir.

Travazol Krem Fiyatı

Travazol fiyatı, travazol krem kaç lira, travazol ne kadar sorusunu cevaplamak gerekirse…

TRAVAZOL 15 gr krem FİYAT
Etken Madde Diflukortolon Valerat + Izokonazol 14.12 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 14.12 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Italya ] 14.12 TL
Ruhsat Sahibi Firma Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ATC Kodu D01AC20

Sizlere bu yazımızda travazol krem nedir, travazol krem ne işe yarar, travazol krem neye yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Travazol krem hakkında verilen bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesi değildir. Travazol krem hakkında en doğru ve günce bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git