Tiremix Krem

Tiremix Krem
24 Mart 2018 tarihinde eklendi, 754 kez okundu.

Tiremix krem cilt yüzeyinde bakterilerin sebep olduğu sorunları yok eden bir kremdir. Antibakteriyel etkiye sahip olan teremix 2 krem bakterilerin oluşmasını önlemesinin yanında bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlar ve sivilcelerinde yok olmasını sağlar. Reçete ile satılan bu krem sıklıkla deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Sizlere bu yazımızda tiremix nedir, tiremix krem ne işe yarar hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Tıremıx Krem Nedir

Tıremız krem reçete ile satılan bir kremdir. Tiremix krem etken maddesi fusidik asittir. Fusidik asit cilt yüzeyinde bakterilerin oluşmasını etkili bir biçimde önler. Her bir gram tıremix kremde 20 gram fusidir bulunmaktadır. Tiremix 2 krem 15 gramlık ve 20 gramlık kapalı kutularda eczanelerde bulunmaktadır.

Tiremix Krem Ne İşe Yarar

Tiremix krem deri hastalıklarında doktorlar tarafından sıklıkla önerilen bir kremdir. Antibakteriyel olan bu krem cildin hızlı şekilde iyileşmesini sağlarken ayrıca cildin bakterilerden korunmasını sağlar.

Tiremix krem ne için kullanılır sorusunu genelde bu krem hakkında bilgisi olmayanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Doktorların pek deri hastalıklarında önerdiği bu kremi kullanım alanları ise;

 • Dolama tırnak ile etin birleştiği bölümde oluşan iltihap
 • Yaralar ve enfeksiyon kapmış yaralar
 • Yanık ve enfeksiyon kapmış yanıklar
 • Egzama
 • Sivilce özellikle iltihaplı sivilce
 • Kıl kökü iltihabı
 • Ergenlik sivilceleri
 • İmpetigo
 • Eritrazma
 • Sakal köklerinde çıkan iltihap

Yukarıda yazdığım alanların dışında bütün iltihaplı ve enfeksiyon kapmış yara ve deri sorunlarında kullanılan bir kremdir.

Kesinlikle açık yaraya ve yanığa sürülmez. Açık yaralara ve yanıklara sürüldüğünde yan etkileri ve alerjik tepkiler ortaya çıkabilir.

Tiremix Krem Nasıl Kullanılır

Krem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen gösterin. Genelde aksi belirtilmedikçe günde 2 defa kullanmak yeterlidir.

Sürülecek bölge hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra ince tabaka halinde deri yüzeyine sürülür ve hafif dairesel hareketlerle ovalanır. Gerekirse kremi sürdükten sonra üzerini kapatabilirsiniz.

Tiremix krem hamilelikte kullanımı

Tiremix krem kesinlikle gebelik döneminde kullanılmaması gereken bir kremdir. Eğer kremi size reçete edilirse hamilik durumunuz hakkında doktorunuza bilgi vermeyi unutmayın.

Tiremix krem emziren annelerin kullanımı

Tiremix kremini anne sütüne geçip geçmediği bilinmektedir. Gerekmedikçe emzirme döneminde bu kremi kullanmayınız.

Tiremix Krem Yan Etkileri

Tiremix 2 krem yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddeye karşı alerjisi olanlarda daha sık görülür. Eğer alerjik ciddi tepkiler oluşursa kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz. Bilinen yan etkileri:

 • Ellerde, ayaklarda, bileklerde, yüzde ve dudakta şişlik
 • Ağız ve boğazda şişlik
 • Nefes almada zorluk
 • Ciltte döküntüler
 • Yanma ve batma hissi
 • İritasyon
 • Sürüldüğü bölgede kuruluk ve tahriş

Kesinlikle açık yaraların üzerine sürülmemelidir. Ciddi sorunlara neden olabilir.

Tiremix Krem Prospektüs

Tiremix 2 krem size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumak için reçete kağıdını inceleyiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Tiremix krem prospektüs kağıdında kremin kullanım şekli ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı ve yan etkilerini bulmanız mümkün.

Tıremıx Krem Hakkında Bütün Sorular

Tiremix krem hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Tiremix krem yüze sürülür mü

Tiremix krem eğer yüzünüzde sorun varsa yüzünüze sürebilirsiniz.

Tiremix krem sivilceye iyi gelir mi

Tiremix krem sivilceler ve iltihaplı sivilcelere iyi gelen bir kremdir. Doktorunuz size sivilceler için bu kremi reçete edebilir.

Tiremix krem günde kaç defa kullanılır mı

Aksi belirtilmedikçe günde 2 defa kullanmak yeterlidir.

Tıremıx Krem Kullananlar

Tıremix krem kullananlar kremin çok etkili olmasına karşın yan etkilerinin sıklıkla görüldüğünü dile getirmişlerdir. Kremi kullananlar genelde doktorunun tavsiyesi ile kullandıklarını dile getirmişlerdir. Deri hastalıklarında, cilt enfeksiyonlarında çok etkili bir krem olan tiremix kesinlikle reçetesiz olarak kullanılmamalıdır.

Tıremıx Krem Fiyatı

TIREMIX %2 20 G krem Fiyatı
Etken Madde Fusidik Asit 13.68 TL
Geri Ödeme Kodu A14423 12.67 TL

Sizlere bu yazımızda tiremix krem nedir, tiremix krem ne için kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle doktorunuz önermedikçe bu kremi kullanmayınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git