Terkur Krem

Terkur Krem
28 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.024 kez okundu.

Terkur krem isminden anlayacağınız gibi terleme sorununda etkili sonuç veren bir kremdir. Her türlü terlemeye karşı kullanılan bu krem ellerde, koltuk altında, ayaklardaki terlemeyi önlerken ortaya çıkan kokuyu önleyen bir kremdir.

Sizler bu yazımızda terlemeye karşı etkili sonuç veren terkur krem nedir, terkur krem ne işe yarar, terkur krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Deri kıvrımlarında görülen terlemeyi önleyen bu krem ayrıca terleme sonucu ortaya çıkan mantar ve cilt sorunlarını yok etmek için kullanılır.

Terkur Krem Nedir

Terkur merhem 30 gramlık kutularda reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Kremin ana maddesi Aluminyum Hidrosiklorit’dür. Her 1 gram krem 190 mg alüminyum hidroksiklorit içermektedir. Ayrıca kremin içeriğinde parfüm, vazelin gibi yardımcı maddeler bulunur.

Ter kokan bölgeye sürülerek kullanılan bir kremdir. Antiseptik dezenfektik etkiye sahiptir. Etken madde alüminyum hidroksiklorit terlemeyi önleyici bakteri ve mantar oluşumunu önleyici etki gösterir. Krem hoş kokusu ile ter kokusunu yok eder.

Terkur Krem Ne İşe Yarar

Terkur krem terleme ve terlemeye bağlı oluşan sorunların yok olması için kullanılır. Terkur ayrıca mantar ve bakterilerin oluşmasını önler.

Krem her türlü aşırı terlemenin (hiperhidrozis) tedavisinde; özellikle koltuk altı, ayak ve ellerde görülen aşırı terleme ve buna bağlı gelişen koku yayılmasına karşı; aynca vücudun kıvrımlı yerlerinde oluşan yüzeysel iltihapların (intertrigo) ve yürüyüşe bağlı olarak ayaklarda oluşabilen içi sıvı dolu kabarcıkların önlenmesinde kullanılır.

Kremin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmamalısınız.

TERKUR’u aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • Cildinizde tahriş, aşırı kuruluk veya aşırı hassasiyet olursa durumu hekiminize bildiriniz.
 • İltihaplanmış deride ve açık yaraların üzerine TERKUR uygulamasından kaçınınız.
 • TERKUR’u gözlerle temas ettirmeyiniz.
 • TERKUR’u kumaşlar ile temas ettirmeyiniz.

terkur krem

Terkur Nasıl Kullanılır

Krem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Günde 1 defa olmak üzere akşam yatmadan önce kullanılmalıdır. Kesinlikle 1 defadan fazla kullanmayın. İlk 4 gün 1 defa daha sonra ise 2 yada 3 günde 1 defa kullanmak yeterlidir.

Krem sadece terleme olan bölgeye sürülmelidir. Hijyen kurallarına göre temiz olan bölgeye sürülmesi ve hafif ovalanması yeterlidir. Kesinlikle bu işlem akşam yatmadan önce yapılmalıdır. Çocuklarda doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Hamilelikte Terkur Kullanımı

Terkur kremin içeriğinde bulunan etken maddeler bebeğe zarar verebileceği için kesinlikle hamilelerin kullanmasına uygun değildir. Eğer krem size reçete edilirse doktora gebelik durumunuz ile ilgili bilgi verin.

Emziren anneler terkur krem kullanımı

Emziren annelerin bu kremi kullanması kesinlikle doktor gözetiminde olmalıdır.

Terkur Krem Yan Etkileri

Terkur merhem ciddi yan etkileri olan bir kremdir. Yan etkiler genelde kremin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda ve fazla doz kullananlarda daha sık görülmektedir.

 • Ciddi alerjik tepkimeler (döküntü, kurdeşen, kaşıntı, nefes almada zorluk, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme).
 • Ciltte kuruluk
 • Tedavi edilen alanlarda geçici yanma, kaşıntı, iğne batması hissi, karıncalanma

Terkur Krem Kullananlar

Terkur krem kullananlar kremin terlemeyi yok ettiği gibi mikropları öldürücü etkisi olduğunu söylemiştir. Krem ayak kokusu, koltuk altı, el terlemesi gibi sorunlarda ortadan kaldırmak için en çok tercih edilen kremlerin başında gelmektedir. Terkur krem zararları olmamasına karşı bazı yan etkileri görüldüğünden kullanalar yorumlarda dile getirmiştir.

Terkur şikayet olmayan güvenilir kremlerden biridir. Terkur yorumlarını sizin için derlemeye çalıştım. Kesinlikle bu kremi doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Terkur krem işe yarıyor mu sorusunu genelde bu kremi etkisini duyan ama kullanmayan kişiler sıklıkla sormaktadır. Etkili en iyi kremlerden biridir.

Yazın sıcaklık ve iş hayatı doğal olarak çok terlemenize neden oluyorsa mutlaka doktorunuza danışarak bu kremi kullanabilirsiniz. Kesinlikle terkur krem yüze öylesine bilinçsiz sürülmemelidir.

Terkur Prospektüs

Terlemeye önleyici kremlerden bir olan terkur krem size reçete edildiğinde kesinlikle prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Terkur Krem Muadili

Çok etkili olan bu kremin aynı etkiye sahip muadili ise;

Kursept Krem

Terkur Krem Fiyatı

Terkur krem devlet tarafından karşılanan ve eczanelerde satılan bir kremdir. Krem size reçete edildiğinde eczaneden almanız mümkün.

TERKUR 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Aluminyum Hidrosiklorit 7.07 TL
Geri Ödeme Kodu A07819 6.55 TL

Sizlere bu yazımızda terkur krem ne işe yarar, terkur işe yarıyor mu sorularına cevap vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Terkur Krem Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Cakırgözlü dedi ki:

  Benim yüzüm çok fazla terliyor ve kızarıyor bu ürünü yüzüme kullanabilir miyim?

  1. Aynı dert bende de var ya birde roza hastasıym ben en ufak terlemede yüzüm deli gibi kaşınıyor ve kızarıyor dedi ki:

   Yorumunuz

Sayfa başına git