Pantomed Krem

Pantomed Krem
15 Mart 2018 tarihinde eklendi, 522 kez okundu.

Pantomed krem cilt onaran kremlerden biridir. Cilt sorunlarında, tahriş ve yaralarda sıklıkla kullanılan pantomed krem kullanım alanı en fazla olan kremlerin başında gelmektedir.  Ayrıca cildi nemlendiren etkisi ile cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Sizlere bu yazımızda pantomed krem nedir, pantomed krem ne işe yarar, pantomed krem yan etkililerinden bahsetmeye çalışacağım.

Pantomed Krem Nedir

Pantomed krem reçete ile satılan kremlerden biridir. Doktorların size reçete ile tavsiye etmesinden sonra kullanılması gerekmektedir. Pantomed krem 20, 30 ve 40 gramlık kapalı kutularda satılmaktadır. Pantomed etken maddesi Dekspantenol cilde hızla etki ederek cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlar.

Pantomed Krem Ne İşe Yarar

Pantomed krem cilt sorunlarında kullanılmasına karşın cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek ve onarmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım alanları ise;

 • Cildin kendini onarması için
 • Tahriş ve kızarıklığı önler
 • Güneş yanıklarına iyi gelir
 • Yaraların ve yanıkların hızlıca iyileşmesini sağlar
 • Cildi esnek ve nemli olmasını sağlar
 • Yatak yaraları ve ülsere iyi gelir
 • Meme ucu çatlaklarını geçirir
 • Egzama ve kaşıntılı egzamada
 • Sivilce, iltihaplı sivilceye iyi gelir
 • Kesik, sıyrık ve çiziğe iyi gelir
 • Anüs çatlaklarında özellikle anal fissür için etkilidir
 • Yatak yaraları ve ameliyat yaralarında
 • Bebeklerde ve yetişkinlerde pişik sorununda

Pantomed Krem Nasıl Kullanılır

Krem size nasıl reçete edildikten sonra doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen gösterin. Günlük olarak kullanılan bu krem 1 defa yada ihtiyaca göre 2 defa kullanılabilir. Kullanım şekli ise;

 • Temiz cilde ince ince tabaka halinde sürülür
 • İyice emilmesi için masaj yaparak belli süre ovalamanız yeterlidir.
 • Günde ihtiyaca göre 1 yada 2 defa kullanabilirsiniz

pantomed krem, pantomed pomad

Pantomed Krem Yan Etkileri

Pantomed krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan etken maddeler karşı alerjisi olanlarda ve fazla doz kullananlarda daha sık görülmektedir. Kesinlikle kremi göz çevresine, ağız içine ve vajina çevresine sürmeyin. Yan etkileri kaşıntı, döküntü, sürülen bölgede tahriş ve nefes almada zorluk olarak bilinmektedir.

Pantomed Krem Kullananlar

Pantomed krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili ve işe yaradığını söylemişlerdir. Küçük ev kazaları yada yaralanmalar sonucu oluşan kesik, çizik ve cilt sorunlarında kullanılmaktır. Pantomed krem kullananlar ayrıca cilde nemlilik ve yumuşaklık kazandırdığından bu kremi kullandıklarını söylemişlerdir. Ayrıca yapılan diğer yorumlara kremi mutlaka reçete ile doktorunuz size önerdiği zaman almanız gerektiğidir.

Pantomed Krem Hakkında Bütün Sorular

Pantomed krem hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Pantomed krem reçetesiz alınır mı

Krem eczanelerden reçetesiz alınmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Pantomed krem vajinaya sürülür mü

Vajina içerisine sürülmesi asla tavsiye edilmez.

Pantomed krem endiksiyonları

Kullanım alanı oldukça geniş olan bu krem yatak yaraları, çizikler, cilt sorunları, sivilce, tahriş, kızarıklık sorunlarında kullanılır.

Pantomed Krem Prospektüs

Pantomed krem prospektüs bilgilerini mutlaka krem size reçete edildiğinde okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayınız. Krem size reçete edildiğinde en doğru ve güncel bilgiyi reçete kağıdında bulabilirsiniz.

Pantomed Krem Fiyatı

Pantomed krem reçete ile satılmaktadır ve krem devlet tarafından karşınlanmaktadır. Kremin fiyatı 3,15 TL’dir.

Sizlere bu yazımızda pantomed krem nedir, pantomed krem ne işe yarar hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz. Kesinlikle sitemizde yazılanlar doktor tavsiyesi değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git