Pantenol Pomad

Pantenol Pomad
15 Mart 2018 tarihinde eklendi, 820 kez okundu.

Pentenol pomad doktorların cilt sorunlarında öneriği etkili ürünlerden biridir. Panetol pomad sadece cilt sorunlarında değil cilde bakım yapmak için tercih edilmektedir. Cildi onaran, yenileyen pentanol pomad aslında sıklıkla ismini duyduğumuz pro-vitamin B5 türevinin değişik bir bileşenidir. Cilde sürüldüğünde cilt yüzeyinde ince tabaka oluştan ve cildi koruyan etki gösterir.

Cilt bakım ürünlerinde yada saç şampuanlarında pentanol bileşeni kullanıldığı uzun zamandır bilinmektedir. Ciltte koruyucu tabaka oluşturan bu krem aynı şekilde saç şampuanlarında kullanıldığında saçta koruyucu tabaka oluşturarak saçların daha parlak görünmesini sağlar. Sizlere bu yazımda pantenol pomad nedir, pantenol pomad ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Pantenol Pomad Nedir

Pantenol Pomad reçete ile satılan kremlerden biridir. Pantenol pomad etken madde  Dekspantenol Tropikal olarak bilinmektedir. 1 g pomad 50 mg dekspantenol, metil paraben ve parfüm içerir. 30 gramlık kutularda doktorlar tarafından reçete edildikten sonra kullanılması gereken bir kremdir.

Kullanım alanı oldukça geniş olan pantenol pomad aslında pro vitamin B5’nin en saf halidir. Pek çok kozmetik kremde ve nemlendirici ürünlerde saf pantenol kullanılmaktadır. Cilde sürüldüğünde ince tabaka oluşturarak cilt sorunların ortadan kalkmasını sağlar.

Pantenol Pomad Ne İşe Yarar

Pantenol Pomad’in etken maddesi olan dekspantenol, B-kompleks vitaminlerinden biri olan pantotenik asid’in ön maddesidir ve deri tarafından hızla emilerek vücutta Pantotenik asid’e dönüşür. Pantotenik asit, organizmada deri ve mukozanın oluşmasını sağlayan yapı taşlarından biridir. Derinin kendisini yenilemesine yardımcı olur, derideki
kızarıklıkların ve tahrişlerin giderilmesine, yaraların iyileşmesinin hızlanmasına yardımcı olur.

Pantenol Pomad, deri yüzeyine kolaylıkla sürülür ve deriden hızla emilir. Giyeceklerde leke bırakmaz. . Pantenol nerelerde kullanılır, pantenol ne işe yarar hakkında bilgi vermek gerekirse;

Pantenol Pomad Faydaları

 • Cildi onarır
 • Cilde esnek ve nemli tutar
 • Tahriş ve cilt kızarıklıklarına iyi gelir
 • Yara ve yanıkların hızla iyileşmesini sağlar
 • Yatak yaraları ve bacak ülserine iyi gelir
 • Enfeksiyon kapma riski olan çizikler ve yaralarda
 • Meme ucu çatlaklarında
 • Anal fissür diğer adı ile makat çatlaklarında
 • Bebeklerde oluşan pişiklerde
 • Güneş yanıklarında
 • Sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmek için

Mutlaka her evde bulunması gereken kremlerden biri olan pantenol pomad ciltte ağrı ve acıya neden olan sürtünme yada dövme gibi sorunlarda rahatlıkla kullanılabilir. Pantenol pomad muadili bulunmasına karşın diğer kremlerden daha etkili olduğu için tercih edilir.

pantenol pomad, pantenol pomad nedir

Pantenol Pomad Nasıl Kullanılır

Pantenol pomad size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe günde bir defa temiz cilde ince tabaka halinde sürülerek ovalanır. Deri tarafından emilmesi için belli bir süre ovalamak yeterlidir. Gerekirse gün içerisinde 2 defa kullanabilirsiniz.

Pantenol pomad deri üzerinde tahriĢ olmuĢ bölgeye ince bir tabaka halinde mümkünse hafifçe ovuŞturularak sürülür.

 • Yara ve yanıklarda: Pantenol pomad günde bir iki kez veya gerekli görüldüğü takdirde daha sık uygulanır.
 • Emziren annelerin meme bakımında ve ağrılı, çatlamış meme başlarının tedavisinde.; Pantenol pomad her emzirmeden sonra meme başlarına sürülür. Emzirmeden önce meme başı su ile temizlenmelidir.
 • Pişiklerde: Her bez değişiminde Pantenol uygulanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PANTEMOL KREM


Pantenol Pomad Yan Etkileri

Pantenol yan etkileri çok nadir görülür. Genelde yan etkiler çok fazla kullanıma bağlı olarak ve içeriğinde bulunan etken maddelere hassas olanlarda daha sık görülür. Bilinen yan etkileri tahriş, yanma, sürülen bölgede döküntü, kaşıntı ve nefes almada zorluk.

Pantenol Pomad Hakkında Bütün Sorular

Sizlere pantenol pomad hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Pantenol pomad yüze sürülür mü

Pantenol pomad cildi nemlendirmek tahrişi önlemek için yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur.

Pantenol pomad muadili

Pantenol pomad muadili bulunan bir kremdir. Pantenol muadili kremler arasında en çok kullanılan kremlerin başında gelir.

Pantenol Pomad Sivilce

Pantenol pomad sivilce oluşumunu önleyerek cildin sivilcelerden kurtulmasında etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri yok etmektedir.

Pantenol pomad reçetesiz alınır mı

Pantenol pomad reçetesiz almak mümkün olmasına karşın her hangi bir doktora muayene olarak size bu kremi yazmasını isteyebilirsiniz.

Pantenol pomad devlet ödüyor mu

Eğer krem size reçete edildi ise pantenol pomad devlet tarafından ödemesi karşılanan bir kremdir.

Pantenol pomad vajinaya sürülür mü

Kaşıntı ve tahriş için vajina çevresine ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

pantenol pomad

Pantenol Pomad Kullananlar

Pantenol pomad kullananlar kremin çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Pantenol kullananlar evde mutlaka bulunması gereken bir krem olduğunu ve her türlü ev kazasında kullanılabileceği gibi cilt bakımı yapmak cildi nemlendirmek ve onarmak için pantenol tercih ettiklerini yorum yaparak söylemişlerdir. Pantenol kullananlar kremi doktor tavsiyesi ile eczaneden aldıklarını ve yan etkilerinin neredeyse olmadığını aktarmışlardır.

Pantenol Pomad Prospektüs

Pantenol Pomad prospektüs bilgilerini mutlaka krem size reçete edildiğinde okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kesinlikle reçete kağıdını okumadan bu kremi kullanmayınız. Pantenol pomad prospektüs bilgileri okuyarak krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye sahip olmanız mümkün.

Pantenol Krem Fiyatı

PANTENOL % 5 30 gr Pomad Fiyatı
Etken Madde Dekspantenol 4.97 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 4.97 TL

Sizlere bu yazımızda pantenol pomad nedir, pantenol pomad ne işe yarar, pantenol pomad prospektüs bilgileri hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git