Nurofen Plus

Nurofen Plus
1 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.761 kez okundu.

Nurofen plus ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliğe sahip bir ilaçtır. Nurofen plus ağrı kesici ilaçlar sınıfındandadır. Nurofen plus etken maddesi ibuprofen ve kodein olarak bilinmektedir.

Kesinlikle 14 yaşından küçüklerin kullanmasının yaşak olduğu nurofen plus hakkında sizlere bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağım. Nurofen plus nedir, nurofen plus ne işe yarar, nurofen plus yan etkileri hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda

Nurofen Plus Nedir

Nurofen PLUS, tek yüzünde kabartma bulunan ve N+ logosuyla bilinen, tam beyaz olmayan film ile kaplanmış ve kapsül şeklinde olan bir ilaçtır.

İçerisindeki en etkili madde ise ibuprofen ve kodeindir. 12 tablet şeklinde ambalaj içinde satılan bir ilaçtır.

Nurofenin etkin maddesi olan içinde en etkili maddelerden biri olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü için etkilidir. Nurofenin içerisinde bulunan bir diğer etkili madde olan kodein ise ağrı gidermeye yarar ve narkotik ilaçlar arasına girmektedir.


İlginizi Çekebilir : Nurofen Cold Flu 


Nurofen Plus Ne İşe Yarar ?

Nurofen plus ne işe yarar konusuna değinecek olursak; en belirgin özellikleri ateş düşürür, iltihaplanmayı giderir ve burun tıkanıklığına iyi gelir. Ayrıca sinüslerde bulunmakta olan mukozanın şişkinliğini büyük ölçüde azaltır. Vücudun ağrı, şişme ve yüksek ateşe olan yanıtını değiştirerek rahatlama sağlar. Nurofen PLUS , üst solunum yolu enfeksiyonu, boğazda iltihaplanma, grip ve soğuk algınlığına da iyi geldiği bilinmektedir. Nurofen kullanım alanları yani nurofen endiksiyonları ise;

 • Sırt ağrısı
 • Sinir ağrısı
 • Adet ağrısı
 • Kas ağrısı,
 • Migren,
 • Baş ağrısı,
 • Diş ağrısı
 • Romatizmaya bağlı ağrılar
 • Soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar
 • Ateş
 • Boğaz ağrısı, öksürük ve vücut kırıklığı
 • Kireçlenmeye bağlı ağrılar
 • Burkulma, incinme, zorlanmaya bağlı ağrılar
 • Ameliyat sonra ağrılar

Nurofen cold kısaca ateş düşürücü, ağrı kesici ve iltihap giderici ilaç olarak bilinmektedir ve doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Nurofen plus kullanımında en dikkat edilecek konu ise, kesinlikle 14 yaş ve üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılmalıdır. Aksi takdirde yan etkileri kalıcı sorunlara yol açabilmektedir.

Nurofen Plus Nasıl Kullanılır ?

Nurofen aç mı tok mu, nasıl kullanılır? Nurofen yasaklandı mı? Nurofenin yan etkileri nelerdir? gibi sorularınızın yanıtını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle kışın kullanılan ve tercih edilen bir ilaçtır.

Öncelikle nurofeni kendi başınıza alıp kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kesinlikle doktorunuzun reçete etmesinden sonra kullanın. Tedaviniz süresince doktorunuzun verdiği dozda alınız.

Her ilacı bir bardak suyla ve kesinlikle tok karnına alınız. 12 yaşın altındaki çocuklara kesinlikle vermeyiniz.

Günlük önerilen dozu, günde 2 tablettir. Eğer gerekirse 4 saat arayla 1 tablet şeklinde kullanabilirsiniz. Bunu da kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Günde 6 tableti geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz. Eğer dozu geçirirseniz yan etkileri daha şiddetli hale dönüşebilir.

nurofen plus

 

Nurofenin Plus Yan Etkileri Nelerdir ?

Nurofenin yan etkilerinden önce, nurofene karşı bir bir alerjiniz varsa öncelikli olarak kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederiz. Nurofen genel olarak kışın kullanılan bir ilaçtır ve en çok soğuk algınlığı olan kişiler bu ilacı tercih etmektedir. Ancak daha önceden belirttiğimiz gibi nurofenağrı kesici, ateş giderici olarak da kullanımında sakınca yoktur.

Nurofenin yan etkileri; mide bulunatısı, kusma, baş dönmesi, halsizlik, ağzınızda kuruluk, aşırı sinir ve uykusuzluk yapabilir.

Nurofen kullanımından sonra nefes alıp vermede zorluk çekerseniz ve yüzünüzde dudaklarınızda şişlik fark ederseniz doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Nurofen plus hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması bebeğinize zarar verebilir. Nurofen kullandıktan sonra araç kullanmamanız tavsiye edilir ve uyanık olmanız gerektiren her türlü aktivitelerden kaçınmalısınız.

Nurofenin en büyük yan etkilerinden bir tanesi de, yanlış kullanımından dolayı kalp krizine ve felç olmanıza sebebiyet verebilir. İlaç kullanım süreniz ne kadar artar bu riskler de o kadar yükselir.

Yaşlılarda mide kanamasına veya delinmesine sebebiyet verebilir. Siyah ve kanlı bir şekilde dışkı da çıkabilir.

Nurofen Plus Hakkında Bütün Sorular

Nurofen plus çok sık kullanılan ve tercih edilen bir ilaç olmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sizler nurofen plus hakkında merak edilen ve en çok sorulan soruların cevaplarını vermek istiyorum.

Nurofen plus aç mı tok mu

Nurofen plus aç yada tok karınla alınmasında her hangi bir sorun olmamasına karşın daha hızlı etkileşime girmesi için genelde tok karınla alınması tavsiye edilir.

Nurofen plus nedir ne için kullanılır

Burofen plus  iltihap giderici, ateş düşürücü ve ağrı kesici etkiye sahiptir. Herhangi bir sağlık sorununda kullanılır.

Nurofen günde günde kaç kere içilir

Nurofen plus günde 3 defa olmak üzere her 4 saate bir 1 yada 2 tablet alınması yeterlidir. Fazla doz alımı yan etkilerin görünmesine neden olabilir. 1 günde en fazla 6 adetten fazla kullanmayınız.

Nurofen Plus Prospektüs

Nurofen Plus prospektüs bilgilerini ilaç size reçete edildiğinde mutlaka reçete kağıdını okumayı ihmal etmeyin. Nurofen hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Nurofen Cold Flu Fiyatı

NUROFEN PLUS 12 tablet Fiyatı
Etken Madde Ibuprofen + Kodein Fosfat 6.98 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 8.04 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Ingiltere ] 7.90 TL
Ruhsat Sahibi Firma Reckitt Benckiser A.Ş
ATC Kodu N02AJ08
Sizlere bu yazımızda nurufen plus nedir, nurofen plus ne işe yarar, nurofen plus yan etkileri ve nurofen kullanım şekli hakkında bilgi vermeye çalıştım. Nurofen plus reçete ile satılan bir ilaçtır nurofen aldıktan sonra kesinlikle reçete kağıdını okumayı ihmal etmeyin, ilaç hakkında en doğru ve güvenilir bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Nurofen plus hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git