Nadixa Krem

Nadixa Krem
8 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 920 kez okundu.

Nadixa krem diğer adı ile nadixa sivilce krem sivilceler için kullanılan etkili bir kremdir. Sivilceleri yok etmek için en çok kullanılan kremlerin başında gelen nadixa doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Ergenlik dönemi ile beraber görülen sivilceler ayrıca yağlı cilt tipine sahip olanların en sık yaşadığı sorunlardan biridir. Gerekli önlemler alınmayan sivilceler ilerleyen dönemlerde sivilce izlerine dönüşüp dış görüntünün dahada kötü bir duruma girmesine neden olabilir.

Nadixa krem sivilceleri yok eden etkisi bilinen en etkili kremlerden biridir. Antibakteriyel etkiye bu krem sivilceleri kısa sürede yok olmasını sağlar. Sizlere bu yazımızda nadixa krem nedir, nadixa krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Nadixa Krem Nedir

Nadixa krem sivilce tedavisinde doktorların sık sık reçete ettiği bir kremdir. Nadixa krem etken maddesi Nadifloksasin’dir. Bu etken madde sivilcelerin kuruyarak kısa sürede yok olmasını sağlar. 1 gram krem 10 mg nadifloksasin içerir. Krem 30 gramlık kapalı kutularda reçete edilmektedir.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar

Nadixa krem ne için kullanılır hakkında bilgi vermek gerekirse bu krem iltihap kurutucu ve enfeksiyon önleyici etkiye sahip antibiyotik bir kremdir.

Nadixa krem iltihaplı akne (sivilce) ve yüzeyel deri enfeksiyonlarmm topikal (yüzeyden uygulanan) tedavisinde kullanılır. Özellikle ergenlik döneminde görülen iltihaplı sivilceleri yok etmede çok etkilidir.

NADIXA’yı şu durumlarda KULLANMAYINIZ:

  • Eğer nadifloksasine ya da Nadixa’ nın içerdiği herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız.
  • Nadixa 14 yaşın altındaki çocuklarda test edilmediğinden, bu ilacı 14 yaşının altındaki çocukların akne tedavisinde kullanmayınız.

NADIXA’ yı şu durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:

  • NADIXA’ nın gözlerle, ağız ve burun ile temasını önleyiniz.
  • Eğer buna rağmen krem gözünüzle, ağınızla veya burnunuz ile temasa girerse, temas ettiği bölgeyi bol su ile iyice yıkayınız. NADİXA’ yi uyguladıktan sonra kremin istenmeyen bölgelere temasını önlemek için ellerinizi yıkayınız.
  • Yapılan araştırmalarda herhangi bir etki görülmemişse de, NADIXA’ nın uygulandığı bölgenin mümkün olduğunca güneş ışığıyla temasından, kullanımı sırasında ultraviyole ışınlarından, güneşlenmekten ya da solaryumdan kaçınınız.
  • Kaşıntı, rahatsızlık, kabarcık, kist ya da herhangi bir büyük rahatsızlık olması durumunda ürünü kullanmayı bırakınız ve doktorunuza danışınız.
  • NADIXA’ yı açık yaraların olduğu bölgelere uygulamayınız

Nadixa Krem Nasıl Kullanılır

Kesinlikle doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde krem tedavi süresi boyunca günde sabah ve akşam olmak üzere 2 defa kullanılması yeterlidir. Kremin tam etki göstermesi için 8 hafta kullanılması gerekmektedir.

  • Hijyen kurallarına göre sorunlu bölge temizlenir
  • Kremi sadece sivilcelerin üzerine ince tabaka halinde sürün
  • Kremi sürdükten sonra asla baskı yapmayın ve su ile temas ettirmeyin

Kremi sürerken kesinlikle ağız içine ve göz içerisine kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Ciddi tahrişe ve yanmaya neden olabilir. Kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın.

nadixa krem

Nadixa Krem Yan Etkileri

Nadixa krem yan etkileri genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Krem kesinlikle 14 yaşından küçüklerde kullanılmaz.

Kremin bilinen yan etkileri Kaşıntı, kabartı, kuruluk, deride tahriş, sıcaklık hissi, kızarıklık, kabarıklık, deri renginde açılma olarak bilinmektedir.

Nadixa Krem Kullananlar

Nadixa krem kullananlar yaptıkları yorumlarda genelde kremin sivilce kurutmada çok etkili bir krem olduğu söylemişlerdir. Kremi kullananlar doktor tavsiyesi ile kullandıklarını dile getirmişlerdir. Genelde kremden sonuç alamayanların çoğu kremi düzenli kullanmamaları ve tedaviyi yarıda bırakmalarından kaynaklandığı görülmektedir. Kremin ilk etkili 1 ay içerisinde görülmesine karşın tam etki olmak için 8 hafta kullanılması gerekmektedir. Sosyal medyada sıklıkla sivilcelere karşı nadixa krem kullanan var mı sorusu çok sorulmaktadır.

Nadixa Krem Hakkında Bütün Sorular

Nadixa krem hakkında merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Nadixa krem kortizonlu mu

Nadixa krem kortizonlu sorusu genelde bu kremi kullanmak isteyenlern sıklıkla sorduğu bir sorudur. Nadixa krem kesinlikle kortizonlu bir krem değildir.

Nadixa krem sivilce izlerini geçir mi

Nadixa krem sivilceler üzerinde gösterdiği etkiyi maalesef sivilce izleri üzerinde göstermez.

Nadixa krem işe yarıyor mu

Nadixa işe yarıyor mu sorusunu sivilce ile mücadele edenler sıklıkla sormaktadır. Kremi kullanalar kremin sivilceleri yyok ettiğini sıklıkla sormaktadır. Ayrıca sivilce kremleri çeşitlerini görmek için En İyi Sivilce Kremi yazımızı okuyabilirsiniz.

Nadixa krem egzama

Nadixa krem egzama için kullanılan bir krem değildir.

Nadixa krem sürüldükten sonra yıkanır mı

Nadixa krem temiz cilde uygulanan bir kremdir. Kremi sürdükten sonra kesinlikle kremin etki etmesi için sürüldükten sonra yüzde bekletilmelidir ve yıkanmamalıdır.

Nadixa krem reçetesiz alınır mı

Reçetesiz olarak alınabilmesine karşın kesinlikle reçetesiz olarak bu kremi kullanmayın. Krem size doktor tarafından reçete edildiğinde kullanmalısınız.

Nadixa krem tüylenme yapar mı

Krem sürüldüğü bölgede asla tüylenme yapmaz.

Nadixa etkisini ne zaman gösterir

Krem düzenli kullanılmaya başlandığında ilk etkileri 1 ay içerisinde göstermesine karşı tam etkisi 2 ay içerisinde gösterir.

Nadixa krem endikasyonları

Nadixa akne vulgaris ve deri enfeksiyonlanmn topikal tedavisinde endikedir.

Nadixa krem kaç gün kullanılır

Krem size belirtilen süre boyunca kullanılmalıdır genelde bu süre 8 haftadır.

Hamilelikte nadixa kullanılır mı

Kesinlikle hamile iseniz yada gene kalmayı düşünüyorsanız asla bu kremi kullanmayınız.

Emziren anneler nadixa kullanabilir mi

Emziren annelerin nadixa kullanmaları sakıncalıdır. Doktorunuz önermedikçe bu kremi asla kullanmayınız.

Nadixa krem gebelik kategorisi

Nadixa krem gebelik kategorisi B dir.

Nadixa krem fiyatı

NADIXA %1 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Nadifloksasin 28.24 TL
Geri Ödeme Kodu A10285 26.15 TL

Nadixa Krem Prospektüs

Nadixa krem size reçete edildiğinde kesinlikle krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye sahip olmak için reçete kağıdını okumadan asla bu kremi kullanmayınız. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Nadixa prospektüs bilgilerinde kremin kullanım şekli ve yan etkilerini ayrıntılı bulmanız mümkün.

Nadixa Krem Muadili

Nadixa krem eşdeğer olan kremler ile içeriğe ve etkiye sahiptir.

Aknefloks Krem %1 30 g

Magnis Krem %1 30 g

Sizlere bu yazımızda nadixa krem nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git