Nadacne Krem

Nadacne Krem
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 697 kez okundu.

Nadacne krem bakterilerin neden olduğu sivilceleri yok edilmesi için kullanılan bir kremdir. Antibiyotik etkiye sahip olan nadacne sivilceleri yok ettiği gibi sivilce oluşumunu önleyen etkiye sahiptir.

Sizlere bu yazımızda nadacne krem nedir, nadacne krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Nadacne Krem Nedir

Nadacne krem 30 gramlık kurularda eczanelerde satılmaktadır. Nadacne krem etken maddesi Nadifloksasin’dir. Her l gram krem l0 mg nadifloksasin içerir. Sivilce tedavisinde etkin biçimde kullanılan bir kremdir.

Nadacne Krem Ne İşe Yarar

Nadacne krem sivilce kremi olarak bilinmektedir. Sivilce, iltihaplı sivilce, kıl kökü iltihabı için kullanılmaktadır. Kremin etken maddesi bakteri ve mikrop öldürücü etkiye sahiptir.

Nadacne krem  iltihaplı akne (sivilce) ve yüzeyel deri enfeksiyonlarının topikal (yüzeyden uygulanan) tedavisinde kullanılır.

NADACNE ’yi şu durumlarda KULLANMAYINIZ:
  • Eğer nadifloksasine ya da NADACNE ‘ nıin içerdiği herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız.
  • NADACNE 14 yaşın altındaki çocuklarda test edilmediğinden, bu ilacı 14 yaşın altındaki çocukların akne tedavisinde kullanmayınız.
NADACNE’ yi şu durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:
  • NADACNE ‘ nin gözlerle, ağız ve burun ile temasını önleyiniz.
  • Eğer buna rağmen krem gözünüzle, ağınızla veya burnunuz ile temasa girerse, temas ettiği bölgeyi bol su ile iyice yıkayınız.
  • NADACNE’ yi uyguladıktan sonra ilacın istenmeyen bölgelere temasını önlemek için ellerinizi yıkayınız.
  • Yapılan araştırmalarda herhangi bir etki görülmemişse de, NADACNE ‘ nin uygulandığı bölgenin mümkün olduğunca güneş ışığıyla temasından, kullanımı sırasında ultraviyole ışınlarından, güneşlenmekten ya da solaryumdan kaçınınız.
  • Kaşıntı, rahatsızlık, kabarcık, kist ya da herhangi bir büyük rahatsızlık olması durumunda ürünü kullanmayı bırakınız ve doktorunuza danışınız.
  • NADACNE’ yi açık yaraların olduğu bölgelere uygulamayınız.

nadacne krem

Nadacne Krem Nasıl Kullanılır

Kremi doktorun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması yeterlidir. Normal tedavi süresi 8 haftadır.

Temiz cilde az miktarda krem sürülür ve baskı yapmadan ovalanarak emilmesi sağlanır. Kremi kullandıktan sonra elirinizi yıkmayı unutmayın. Kesinlikle düzenli kullanılması gerekmketedir.

Hamilelikte nadacne kullanımı

Kesinlikle hamilelik döneminde kullanılmaması gerekmektedir. Krem size reçete edilirse gebelik durumunuz hakkında doktorunuza bilgi verin.

Emziren annelerin nadacne kullanımı

Emziren annelerin bu kremi kullanması sakıncalıdır. Anne sütüne geçme ihtimali bulunduğundan emzirme döneminde bu krem kullanılmaz.

Nadacne Krem Yan Etkileri

Nadacne krem yan etkileri genelde kremin içeriğinde bilinen etken maddelere karşı alerjisi olanlarda görülmektedir. Krem kesinlikle 14 yaşından küçüklerin kullanımına uygun değildir. Kremin bilinen yan etkileri Kaşıntı, kabartı, kuruluk, deride tahriş, sıcaklık hissi, kızarıklık, kabarıklık, deri renginde açılma olarak bildirilmiştir.

Nadacne Krem Kullananlar

Nadacne krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremi cilt doktorunun tavsiyesi ile aldıklarını dile getirmişlerdir. Krem kullananlar cilt kurutan etkisi olduğundan kesinlikle krem kullanıldıktan sonra cildin kurumasını önlemek için nemlendirici krem kullanılması gerektiği söylenmiştir.

Özellikle ergenlik dönemimde görülen sivilceleri yok etmek için tercih edilen bu krem iltihaplı sivilceleri yok etmek için tercih edilmektedir.

Nadacne Krem Fiyatı

Nadacne krem eczanelerde reçete ile satılan bir kremdir. Eğer krem size reçete edilirse devlet rafından karşılanmaktadır. Kremin satış fiyatı 28 liradır.

Sizlere bu yazımızda nadacne krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git