Muscoril Merhem

Muscoril Merhem
1 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 1.086 kez okundu.

Muscoril merhem, içerisindeki etken madde olan tiyokolşikosid sayesinde, kasların çok fazla gerginleşmesinden sorumlu olan beyin ve omurilikten dolayı, kasların gerginleşmesini ortadan kaldırmaya ve azaltmaya yarayan kremdir.

Muscoril merhemin gerçek amacı kas gevşetici özelliğinin olmasıdır. Ağrılı kas kasılmaları tedavisinde kullanımı çok yaygındır.

Kaslardaki ağrılarla birlikte gerçekleşen kas kasılmaları ile bağdaşan hastalıkların başlangıç seviyesinde olan belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Muscoril merhem gündelik yaşantımızda çok sık kullanılan hatta spor yapanlarda görülen kas ağrılarına karşı etkili bir kremdir. Peki muscoril merhem nedir diye soracak olursanız sizlere bilgi verelim.

Muscoril Merhem Nedir?

Muscoril merhem nedir sorusunu çoğu kişi bilebilir. Ancak bazı durumlarda muscoril merhem kullananlar bile “nedir” sorusunun içeriğini bilmeden kullanabiliyorlar.

Muscoril merhem etkin maddesi tiyokolşikosid olan ve 30 g.’lık alüminyum tüpün içinde ve 75 mg etken madde bulunan bir kremdir. Muscoril merhem kas gevşetici olarak kullanılmaktadır. Ağrı hissedilen kas kasılmalarında ve ağrısız kas kasılmalarında kullanılır.

Muscoril merhemin muadili muscoflex krem olarak bilinmektedir. Bu iki kremin etken maddeleri aynıdır ve iki kremde aynı şekilde kas kasılmaları tedavilerinde kullanılır.

Yukarıda sizler için muscoril merhem nedir sorusunun yanıtını verdik. Şimdi de sizlere muscoril merhem ne için kullanılır sorusuna yanıt verelim.

Muscoril Merhem Ne İçin Kullanılır?

Muscoril merhem ne için kullanılır ve neye yarar diye soracak olursanız, sizlere ilk söyleyeceğimiz konu ağrılı kas spazmları yani ağrılı kas kasılmaları tedavilerinde kullanılır. Genel olarak bilinen etkili tedavi yöntemi bu şekildedir.

Muscoril merhem kullananlar genel olarak kas kasılmaları ve bel ağrıları tedavileri için bu merhemi mutlaka kullanmıştır. Gerçek anlamdaki tedavi alanı kas kasılması olan muscoril merhem, kasları rahatlatır ve gevşemesine sebep olur. Çok etkili bir kremdir.

Ağrılı kas kasılmaları için çok etkili olan muscoril merhem, omurilik ve beyin kaynaklı kas kasılmalarını en aza indirir ve ortadan kaldırır. Vücudumuzda bulunan herhangi bir kasın kasılması sonucu ağrılı veya ağrısız kas kasılması gerçekleşir. Muscoril merhem de bu kasılmalar sonucu tedavi için kullanılır ve kasılmayı ve ağrıyı azaltarak ortadan kaldırır.

Muscoril merhem çok etkili kas gevşetici krem olduğu için bazı yan etkileri de görülebilir. Peki muscoril merhem yan etkiler nelerdir? madde halinde sizlerle paylaşalım.

Muscoril Merhem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi muscoril merhem yan etkileri mutlaka kendini gösterir. Çok kuvvetli kas gevşetici olarak tedavilerde kullanılan bu ilaç ister istemez sürüldüğü bölgedeki kasların gevşemesine sebep olacağından yan etkiler de bu sebepten dolayı görülebilir.

Muscoril merhemin bazı yan etkileri vardır ki, bunların fark edilmesi halinden hemen hastanenin acil bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi bir tanesine maruz kalırsanız hastanenin acil bölümüne gidiniz.

 • Sersemlik
 • Uyuklama hali
 • Alerjik deri reaksiyonu
 • Deri döküntüsü
 • Boğazda şişme
 • Yüzde şişme
 • Kaşıntı

Bu saydıklarımızın hepsi ciddi anlamda görülen yan etkilerdir. Acil müdahale gerektirebilir.

Yukarıda acile gitmeniz gerek yan etkilerini sizlere saydık. Şimdi de aşağıda sizlere olası bir yan etkisini görmeniz halinde muscoril merhem kullanımını kesip doktorunuza söylemeniz gerekmektedir.

 • Bulantı
 • Kusma
 • İshal
 • Mide ağrısı

Yukarıda saydığımız yan etkileri de hafif olarak sınıflandırılan yan etkilerdir ve bunlardan herhangi bir tanesi ile karşılaştığınız anda doktorunuza söyleyin.

Muscoril merhem kullananlar genel olarak yan etkilerinde şikayet etseler de sonuçta olumlu olarak geri bildirim yapmaktadırlar.

Muscoril Merhem Hakkında Bilinmesi Gerekler

 1. İlacın etken maddesi olan tiyokolşikosid karşı alerjiniz varsa ilacı kesinlikle kullanmayın.
 2. Ağrılı kas spazmları (kasılma) ile ilgili hastalıkların tedavilerinde kullanılır.
 3. Kasların kasılma durumu söz konusu değilse ilacı kesinlikle kullanmayın.
 4. Diğer kas gevşetici kremlerle birlikte kullanmayınız. Devamlı kullandığınız bir kas gevşetici kreminiz varsa mutlaka doktorunuza söyleyin.
 5. Bu kremle birlikte cilt koruyucu kremleri ( güneş koruyucuları ve losyonları, böceklere karşı koruyucular ve diğer cilt bakım ürünleri) ile kullanmayın.
 6. Kremi kullandığınız bölgedeki deride tahriş oluyorsa doktorunuza başvurun.
 7. Açık yara, egzamalı, enfeksiyonlu, isilik ve yanık olmuş cilt bölgelerine kesinlikle sürmeyin. Bu durumlarda kesinlikle bölgenin iyileşmesini bekleyin. İyilişme gerçekleştikten sonra sürebilirsiniz.
 8. Kremi sürdükten sonra 10 dakika kadar bekleyin. Giyeceğiniz kıyafetlere bulaşması ve kremin etkisinin azalmasını sağlar.
 9. Kremi sürdükten sonra 1-2 saat içerisinde kesinlikle duş ve banyo gibi işlemleri yapmayın.
 10. Tedavi ettiğiniz cilt bölgesine kesinlikle bandaj uygulamayın ve sıcak su torbası veya sıcak havlu gibi uygulamalar yapmayın.
 11. Kremi kesinlikle ağız ve göz temasından kaçının. Ağız ve göze teması gerçekleştiği takdirde bol su ile yıkayınız.
 12. 15 yaş altı için kullanımı uygun değildir.
 13. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde mutlaka doktorunuza danışın.

Şimdi sizler için muscoril merhem kullananlar ve yorumları konularını paylaşacağız.

Muscoril Merhem Kullananlar

Muscoril merhem kullananlar genel olarak ishal yan etkisinden şikayet etmektedir. Ancak oldukça kuvvetli bir ilaç olduğunu da belirtmişlerdir. Bu ilacı tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Kasları anında gevşetir ve kas kasılmasını ortadan kaldırır.

Ancak bazı muscoril merhem kullananlar için her şey düzgün gitmemiş olabilir. İshal, mide ağrısı, bulantı ve kusma gibi hafif yan etkileriyle çok karşılaşılmıştır.

Bazı muscoril merhem kullananların yorumlarına bir göz atalım.

Muscoril Merhem Kullananların Yorumları

Muscoril merhem kullananlar yorumlarda belirttikleri gibi yan etkilerinden oldukça şikayetçi durumdadırlar. Ancak ilacın etkisinin oldukça kuvvetli olduğunu da dile getirmişlerdir.

Muscoril Merhem Kullanım Şekli

Muscoril merhemin kullanım şekli için doktorunuzu size tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Aksi takdirde doz aşımı ve gereksiz kullanımından sonra yan etkilerini büyük olasılıkla yaşayabilirsiniz.

Sizlere muscoril merhem kullanım şeklini adım adım anlatacağız.

 1. Öncelikle doktorunuzu size önerdiği şekilde kullanın.
 2. Tedavi sürdüğü sürece kontrol için doktorunuza gittiğinizde gereken dozu ve kullanmaya devam edip etmeyeceği konusunda sizlere bilgi verecektir. Aksi takdirde doktorunuzu bu konuda uyarınız.
 3. Ağrı olan bölgeye ince katman şekilde sürün.
 4. Masaj yapar gibi ovalayın ve kremin ağrılı bölgeye yayılmasını sağlayın.
 5. Günde 2-3 defa sadece ağrılı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Muscoril Merhem En Çok Sorulan Sorular

Muscoril merhem hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarıyla birlikte sizlere paylaşalım.

Muscoril merhem hamilelerde kullanılır mı?

Muscoril merhemi hamileyseniz kullanmayınız.

Muscoril merhem emziren anneler kullanabilir mi?

Emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak Emziren anneler tarafından kullanılmaması gereken bir ilaçtır.

Muscoril merhem fiyat

Muscoril merhemin güncel fiyatı 17.63 TL’dir.

MUSCORIL %0.25 30 gr merhem {Sanofi} 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Tiyokolsikozid 17.63 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 17.63 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Turkiye ] 16.25 TL
Ruhsat Sahibi Firma Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd.Şti
ATC Kodu M03BX05

 

Muscoril merhem reçeteli mi reçetesiz mi satılır?

Muscoril merhem doktor tarafından reçete edilir. Dilerseniz reçetesiz olarak da eczanelerden satın alabilirsiniz.

Muscoril Merhem Prospektüs için Tıklayınız…


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Terramycin Deri Merhemi

Eumovate Merhemi

Temetex Forte Merhem


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git