Mupiderm Pomad

Mupiderm Pomad
31 Mart 2018 tarihinde eklendi, 660 kez okundu.

Mupiderm pomad antibiyotik etkiye sahip bir kremdir. Mupiderm cilt yüzeyinde oluşan yara, diliş yaraları, sivilce, çatlaklar, cilt kuruluğu ve ameliyat yaralarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Etkisi hemen gösteren tahrişi önleyen ve cildi hızlıca onaran mupiderm pomad özellikle sivilce ile iltihaplı sivilcelerde sıklıkla reçete cilt bakım uzmanları tarafından reçete edilmektedir.

Sizlere bu yazımızda kullanımı hızlıca artan mupiderm krem nedir, mupiderm pomad ne için kullanılır ve yan etkilerini anlatmaya çalışacağım. Kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Mudiderm Pomad Nedir

Mupiderm pomad reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Eczanelerde satılmaktadır. Hem pomad hemde krem formunda bulunmaktadır. Mupiderm pomad beyaz renkte homojen bir yapıdadır. Krem 15 gralık kapalı kutularda sarılmaktadır.

Mupiderm pomad etken maddesi Mupirosin olarak bilinmektedir. Her bir tüp (15 g) % 2 a/a mupirosin içerir. MUPiDERM aynı zamanda aktif olmayan polietilen glikol içerir

Mupiderm Pomad Ne İçin Kullanılır

Mupiderm pomad cilt üzerinde kullanılan bir antibiyotiktir Ve bakteriyel cilt enfeksiyonların tedavisi için kullanılan bir kremdir.

Mupiderm pomad ve mupiderm krem olarak iki çeşidi bulunan bu krem eğer krem olanı kullanılırsa sadece cilt yüzeyinde sorunları tedavi etmektedir. Pomad ise derinin alt tabakasında bulunan sorunların yok olması için kullanılır.

Mupiderm pomad çok kuvvetli antibiyotik etkiye sahip bir kremdir. Mupiderm sivilce başta olmak üzere cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyon ve iltihabın yok olması için kullanılır.

 • Cilt yüzeyinde oluşan hasarların tedavisinde
 • Dikişi atılan yaralarda
 • Cilt yüzeyinde oluşan çatlaklarda
 • Çıbak
 • Ergenlik döneminde görülen iltihaplı sivilce
 • Kıl kökü iltihabı
 • Cilt yüzeyinde oluşan yırtılmalar ve çiziklerde
 • Ameliyat yaralarında
 • Meme ucu çatlakları

Mupiderm pomad kullanım alanlarından bahsetmeye çalıştım. En iyi sivilce kremleri içerisinde buluanan mupiderm kesinlikle bilinç olarak kullanılmamalıdır.

MUPIDERM’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • MUPiDERM’i kullanırken bir alerjik reaksiyon gelişirse (döküntü, bölgesel ağrı veya şişme) ilacı kullanmayı kesiniz ve doktorunuza söyleyiniz.
 • Mupirosin veya polietilen glikole karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

MUPiDERM’i aşağıdaki durumlarda DiKKATLi KULLANINIZ

 • Eğer daha önceden MUPiDERM’in içindeki maddelerden herhangi birini içeren başka bir pomada karşı alerjik reaksiyon (döküntü gibi) gösterdiyseniz, MUPiDERM kullanmadan önce doktorunuzla konuşunuz.
 • Polietilen glikol içeren diğer pomadlarda olduğu gibi MUPiDERM’i de özellikle bir böbrek hastalığınız Varsa’ hasarlı veya çatlamış geniş alanlara uygulamayınız. Özellikle orta veya şiddetli böbrek yetmezliği hastalarında kullanılmamalıdır

mupiderm pomad

Mupiderm Pomad Nasıl Kullanılır

Mupiderm krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem 10 gün boyunca günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterlidir. Eğer 7 gün sonunda belirgin bir iyileşme görülmez ise kremi kullanmayı bırakmalısınız.

İnce tabaka halinde sorunlu bölgeye pomad sürülür. Kesinlikle kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkayınız. 10 günlük süreyi asla aşmayınız ve etkisini görmek için mutlaka düzenli olarak kullanın

Mupiderm hamilelikte kullanımı

Eğer hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız doktornuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız. Mupiderm hamilikte 3 ayı doldurduktan sonra asla kullanılmaz.

Emzirme döneminde mupiderm kullanımı

Emzireme döneminde doktorunuz önermeden bu kremi kullanmayınız. Meme ucu çatlaklarının tedavisinde bebeği emzirdikten sonra sürülmesi gerekmektedir.

Mupiderm Pomad Yan Etkileri

Mupiderm pomad yan etkileri genelde doz aşımına bağlı olarak ve içeriğinde buluanan etken maddelere karşı hassas olanlarda daha sık görülmektedir.

 • Kabarmrş ve kaşıntılı genel döküntü
 • Bazen yüzde ve ağızda nefes almayı zorlaştrracak şişlik
 • Kolaps (kan basıncının düşmesi ile kalp kaslannrn kasılması ve kalp atrş sayrsrnrn artması) veya bilinç kaybı
 • Sürülen bölgede yanma
 • Uygulama yerinde bölgesel kaşrntr, kaşrntr, ciltte krzanklık, batma ve kuruma.
 • Pomad bazına veya mupirosine karşı deri hassasiyeti belirtiler
 • El, avuç içi, ayak tabanlarında dahil döküntü
 • Kurdeşen
 • Alerji Sonucu ağız ve boğazda şişme (anjiyo ödem) gibi alerjik reaksiyonlar

Mupiderm Krem Kullananlar

Mupiderm krem kullananlar forum, sözlük ve sosyal medyada yaptıkları yorumlarda kremin bazı kişilerde etki göstermesine rağmen bazı mupiderm kullananlar kremin fayda etmediğini söylemişlerdir. Genelde mupiderm sivilce için tercih edenler kremin etkili olduğunu ve sivilceleri yok ettiğini söylemişlerdir.

Kesinlikle doktora muayene olmadan kullanılması gereken bir krem olduğu yorumlarda sıklıkla dile getirilmiştir. Krem herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir.

Mupiderm Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere mupiderm krem hakkında merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Mupiderm pomad yüze sürülür mü

Mupiderm yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Yüz bölgesinde bulunan sivilce, yanık gibi durumlarda kullanılabilir.

Mupiderm sivilce için kullanılır mı

Mupiderm sivilce ilacı olarakta bilinmektedir. Doktorlar tarafından sivilce ve iltihaplı nsivilce sorununda sıklıkla reçete edilmektedir.

Mupiderm yanık için kullanımı

Mupiderm krem yanık olan bölgeye sürülerek kullanılabilir.

Mupiderm krem reçetesiz alınır mı

Mupiderm pomad eczanelerden reçetesiz olarak alınmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız.

Mupiderm pomad fiyatı

Mupiderm %2 pomad devler tarafından karşılanmaktadır. Kremin satış fiyatı 14 liradır.

Mupiderm Pomad Prospektüs

Mupiderm krem prospektüs bilgilerini mutlaka krem size reçete edildiğinde okumayı asla ihmal etmeyin. Mupiderm pomad reçete kağıdında kullanım şekli, yan etkileri ve ne için kullanıldığı yazılmaktadır. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Mupiderm Pomad Muadili

Mupiderm pomad eşdeğer kremler ise

Bacoderm Krem

Bactrabon Pomad

Balaban Krem

Dextrocin Krem

Sizlere bu yazımızda mupiderm pomad nedir, Mupiderm poma ne için kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git