Imex Sivilce Kremi

Imex Sivilce Kremi
15 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 882 kez okundu.

Imex sivilce kremi sivilcelerin tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Vücudumuzun neresinde olursa olsun her türlü sivilce ve akne tedavisinde kullanılır.

İnsanoğlu yaşadığı sürece cilt sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu cilt sorunları bir birinden farklı etkiler göstermektedir. Ancak en can sıkıcı cilt sorunu kim ne derse desin sivilce ve aknedir. Her ne kadar sivilce için bitkisel tedavi yöntemlerini araştırsak da, bazı kremlerin göstermiş olduğu etkiyi hiç bir yöntem gösterememektedir.

Imex Sivilce Kremi Nedir?

Imex sivilce kremi içeriğindeki etken madde olan antibiyotik sivilcelerin oluşumuna engel olur ve sivilceleri kurutur.

İmex sivilce kremi oluşmuş olan ya da oluşacak olan sivilcelerin içerisine işleyerek iltihaplanmasını engelleyip kurutur.

Özellikle ergenlik döneminde çıkan veya ergenlik dönemi sonrasında yüzde kalan sivilceler yüzünden çoğu kişi psikolojik bir savaş vermektedir. Sivilcelerden kurtulmak için doktora başvuranlar genellikle imex sivilce kremi tavsiyesi alıp tedaviye başlıyor.

Imex sivilce kremini sivilceli bölgeye uyguladıktan sonra o bölgeyi güneş ışığından mutlaka koruyun. Eğer güneş ışığından korumadığınız takdirde cildinizde güneş lekeleri olarak bilinen siyah lekelerin oluşmasına alt yapı hazırlamış olursunuz.

Imex sivilce kremi doktorlar tarafından reçete ile verilmektedir.

Imex Sivilce Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. Öncelikle ilk bilmeniz gereken konu, etken maddesine karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 2. Oluşmuş ya da oluşmakta olan sivilcelerin tedavilerinde kullanılır. Sivilcelerin içerisine kadar işleyip kurutmaya başlar.
 3. Imex sivilce kremini kesinlikle göz, ağız içi, burun, dudaklarınıza ve cildinizin hassas olan bölgelerine kesinlikle temas ettirmeyin. İstemeden teması halinde bol suyla yıkamalısınız.
 4. Sivilceli bölgeye sürüldüğü zaman fontöden tarzı kapatma özelliğine sahiptir.Bu da kötü görüntüyü ortadan kaldırır.
 5. Kesinlikle kullanıldıktan sonra güneş ışığına maruz kalmayın. Aksi takdirde siyah lekeler oluşabilir.
 6. Alkol içermeyen sabunlar ile cildinizin temizliğini yapın.
 7. Hamilelik döneminde ve emziren anneler doktor tavsiyesi dışında kullanmamalıdır.

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar Nelerdir? Tıklayın..

Imex sivilce kremi kullananlar kesinlikle memnun kalmaktadır. Peki imex sivilce kremi ne için kullanılır sorunuza açıklık getirelim.

Imex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar?

Imex sivilce kremi düzenli olarak kullanıldığı zaman kesinlikle çok etkili sivilce kurutan bir kremdir.

Imex sivilce kremi ne işe yaradığını bilmeden sakın kullanmayın. Doktorunuzun veya eczacınızın size belirttiği şekilde kullanın.

İçerisindeki etken madde olan Tetrasiklin hidroklorür, oluşan ve oluşmakta olan sivilcelerin içerisine işleyerek kurumasını sağlar. Genellikle iltihaplı olan sivilceler ve yüzeysel sivilcelerin tedavisinde kullanılan kremdir.

Ayrıca imex krem sivilce izlerine iyi gelir mi sorunuza verilecek tek yanıt sivilce izleri nasıl geçer? makalemize göz atmanız olacaktır.

Imex Sivilce Kremi Ne İçin Kullanılır

Imex sivilce kremi ; oluşan sivilcelerin veya oluşmaya başlayan sivilcelerin tedavilerinde kullanılır. İçerisinde bulunan antibiyotik özelliği sayesinde sivilceyi kurutur. Doktorlar tarafından en çok yazılan kremler arasında da yerini alan imex sivilce kremi oldukça etkili bir merhemdir.

Antibiyotik özelliği olan imex sivilce kremi aynı fondöten kıvamındadır ve fondötenden ayırmakta zorluk çekilebilir. Fondöten özelliği de bulunan krem, açık tenliler için gündüz de kullanılması önerilir. Esmer tenliyseniz sürdükten sonra güneşe çıkmanız sakıncalı olabilir.

Çoğu kişinin sorduğu diğer bir soru da, imex krem sivilce izlerine iyi gelir mi olmaktadır.

Imex Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Imex kremin içerisindeki antibiyotik sayesinde oluşan ve oluşumda olan sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Sivilce izleri için size önerebileceğimiz Sivilce İzleri Nasıl Geçer ? makalemiz olacaktır.

Imex sivilce kreminin en çok merak edilen noktalarından bir tanesi de, imex sivilce kremi siyah noktaları geçirir mi sorusudur. Evet imex sivilce kremi siyah noktaları da geçirmektedir.

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri Nelerdir? Tıklayın..

Peki imex sivilce kremi nasıl uygulanır? diye merak etmeyin sizleri bu konu hakkında da bilgilendireceğiz.

Imex Sivilce Kremi Nasıl Uygulanır?

Imex sivilce kremini aldıktan sonra öncelikle içindeki prospektüsüne bir göz atmanızda fayda olacaktır. Prospektüs okumayı aslında alışkanlık yapmanız gerekmektedir.

Gelelim imex sivilce kremi nasıl uygulanır konusuna.

İmex sivilce kremini sürmenden önce kesinlikle cildinizi mutlaka temizlemeniz gerekiyor. Temiz bir cilde uygulanan tedavi her zaman daha iyi sonuç vermektedir. Gün içerisindeki hava kirliliği, makyaj kalıntıları, toz vb. gibi bir çok cilde zararlı maddeler uygulama yapacağınız sivilcelerin üzerini de kapatmaktadır.

Sivilceli bölgeye kremi sürerken, masaj yapar gibi kremi sivilceli bölgeye iyice yedirin. İmex sivilce kremini her gece yatmadan önce sürebilirsiniz. Fondöten etkisi olduğu için, imex sivilce kremi sivilcelerin görünümü kapatacaktır ve hoş olmayan görüntü olmayacaktır.

Imex sivilce kremini uygulama zamanı olarak 14-15 gün gibi bir süre kullanın. Daha sonra 7-8 gün gibi bir süre ara verin. Ancak ara verdiğiniz zaman kesinlikle başka bir sivilce ilacı veya sivilce tedavisi uygulamayın.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En İyi Sivilce Kremleri…

Sivilce Maskesi…

Sivex Losyon…

Genital Bölge Kılları Nasıl Alınır…


Açık ten rengine sahipseniz gündüz kullanabilirsiniz. Ancak esmer ten renginiz varsa gece kullanmalısınız. Ayrıca güneş ışığından kendiniz korumalısınız.

Her ilacın ve kremin yan etkiler olduğu gibi imex sivilce kreminin yan etkileri de vardır.

Imex Sivilce Kreminin Yan Etkileri

Imex sivilce kreminin yan etkileri bazı kişilerde görülür bazı kişilerde herhangi bir yan etkisi görülmez.

En çok görülen yan etkiler;

 • Cilt kızarması
 • Cilt şişliği
 • Ağrı
 • Ciltte kuruluk
 • Kaşıntı
 • Yanma
 • Cilt renginde açılma

Bu tür yan etkiler her kullananda kesinlikle farklı bir şekilde görülebilir.

Imex krem siyah noktalara iyi gelir mi diye soranlar için de; kesinlikle imex sivilce kremi siyah nokta tedavisinde de kullanılıyor.

Imex Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

Imex sivilce kremini kullananların yorumları da göz önünde bulundurulacak olursa;

 

 

 

Imex Sivilce Kremi Fiyat

Imex sivilce krem fiyatı, reçetesiz alındığı takdirde 29.52 TL satın alırsınzı. Ancak reçeteli olarak aldığınız takdirde yaklaşık 5 TL ile 8 TL arasında değişmektedir.

 

IMEX 20 gr merhem 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Tetrasiklin Hcl 29.52  TL
Geri Ödeme Kodu A03753 27.23 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 29.52 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Almanya ] 28.25 TL
Ruhsat Sahibi Firma Assos İlaç, Kimya, Gıda Ürünleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git