Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Forte Krem
11 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.884 kez okundu.

Hirudoid forte krem kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtının yenileyen etkili kremlerden biridir. Kaza yada yaralanma sonucu oluşan hasarlı deri yüzeyinin kan toparlanması ve ödem oluşmasını önlemek için sıklıkla kullanılır.

Hirudoid krem cilt yüzeyinde oluşan hasar, yırtılma ve darbe oluşan sorunlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sizlere bu yazımızda hirudoid krem nedir, hirudoid krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hirudoid Krem Nedir

Hirudoid forte krem reçete eczanelerde satılan bir kremdir. Hirudoid krem etken maddesi Kondroitin polisülfat‘dir.

Hirudoid kutuda, plastik burgulu kapaklı, içi sarı laklı, 40 g krem içeren, beyaz, metal tüp ambalajlarda sunulur. Karakteristik kokulu, beyaz veya açık bej renkli, emülsiyon şeklinde bir kremdir.

HİRUDOİD ’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

  • Eğer HİRUDOİD ’in herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlıysanız.
  • HİRUDOİD® ’i açık yaralara veya hasar görmüş deriye uygulamayınız.

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar

Hirıdoid forte krem ne için kullanılır, ne işe yarar sorusu sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Hirudoid krem pıhtı oluşumunu engelleyen, oluşan pıhtıyı eriten ve yangıyı önleyen bir kremdir. En etkili olduğu alanların başında yangı oluşmasını önlemektir.

İlk olarak yangı nedir sorusuna cevap vermek istiyorum. Yangı; kanın, mikroplara karşı koymak üzere, vücudun hasta olan yerine akın etmesi yüzünden orada şişkinlik, kırmızılık, ısı ve ağırıyla kendini gösteren irin toplanması.

Hırudoid kremaşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır:

  • Yüzeyel flebit (toplardamarların yangısı),
  • Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya hematom olmayan künt yaralanmalar.
  • Bağ dokusunun yenilenmesinde
  • Deri üzerinde çürük ve kan oluşmasını önlemek
  • Kanın pıhtılaşması önlemek

Hirudoid Krem Nasıl Kullanılır

Krem size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe kullanım şekli ise;

Tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre 3-5 cm krem hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür ve bu işlem günde 2-3 defa tekrarlanır; gerekli görülürse daha sık kullanılabilir. HİRUDOİD ile tedavi şikayetleriniz yatışana kadar sürdürülmelidir. Künt yaralanmalar için olağan tedavi süresi, 10 güne kadardır; yüzeyel flebit içinse 1-2 haftadır. Daha uzun bir müddet boyunca kullanımına yönelik bir engel bulunmamaktadır. Yine de, eğer şikayetleriniz 2 haftalık düzenli HİRUDOİD tedavisinden sonra düzelmemişse veya tedavi sonlandırıldıktan sonra şikayetleriniz tekrarlarsa lütfen doktorunuza danışınız.

Uygulama yolu ve metodu: Hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür. Krem, şiddetli ağrılı yangı durumunda etkilenmiş bölgeye dikkatli bir şekilde yayılır ve bir sargı ile kapatılır. Bu tür durumlarda, krem cilde ovalayarak veya masaj yapılarak uygulanmamalıdır. HİRUDOİD, fonoforez (ultrason tedavisi aracılığıyla haricen uygulanan ajanların ciltten geçmesini sağlayan bir tedavi yöntemi), iontoforez (elektrik akımının kullanıldığı bir tedavi yöntemi) için de uygundur.

Göz, açık yaralar, muköz membranlar (ağız içi mukozası, burun mukozası gibi) ve hasarlanmış deri ile temasından kaçınınız.

hirudoid forte krem

Hirudoid Krem Yan Etkileri

Hirudoid yan etkileri genelde kremin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve doz aşımında daha sık görülmektedir. Genelde yan etkileri çok hafiftir.

Ciltte kızarıklık gibi duyarlılık reaksiyonu olabilir. Bu kızarıklık ilacın kesilmesiyle genellikle hızla iyileşir.

Hirudoid Krem Kullananlar

Hirudoid forte krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda krem çok etkili olduğunu ve pıhtı oluşmasını hızlı şekilde önlediğini söylemişlerdir. Hirudoid forte krem kullananlar hirudoid forte krem morluk oluşması önleyen etkisi tercih edildiği sıklıkla dile getirilmiştir. Hirudoid krem kaza sonu oluşan sorunlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Hirudoid Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere hirudoid krem hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hirudoid forte krem yüze sürülür mü

Eğer sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz. Sorunlu yüz bölgesine ince tabaka halinde sürmeniz yeterlidir.

Hirudoid forte krem morluk

Çarpma yada kaza sonucu oluşan morlukları geçirmek için bu kremi tercih edebilirsiniz. Morlukları geçiren en etkili kremlerden biridir.

Hirudoid forte krem bebeklerde kullanımı

Bebeklerde yada çocuklarda kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur. Doktorunuz bu kremi size reçete ettiğinde kullanabilirsiniz.

Hirudoid forte krem göz alt için kullanımı

İnce tabaka olan göz altı derisi için az miktarda kullanılmalıdır. Göz altı morlukları için tercih edilen bu kremi göz altına çok az sürmelisiniz.

Hirudoid forte krem hamilelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin bu kremi kullanmaları tavsiye edilmez.

Hirudoid forte krem emziren annelerin kullanımı

Emziren anneler göğüs bölgesinde kullanmaması gerekmektedir. Krem size reçete edildiğinde mutlaka bebek emzirdiğini doktorunuz ile paylaşın.

Hirudoid forte krem sivilce için kullanımı

Hirudıid krem genelde sivilceleri yok etmek için tercih edilmesine karşın sivilceleri tam olarak geçiren bir krem değildir. Sivilceler için En İyi Sivilce Kremi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hirudoid forte krem kas gevşetici olarak kullanılır mı

Genelde bu kremi kas gevşetici olarak kullananlar etkili olduğunu paylaşmışlardır.

Hirudoid forte krem morlukları kaç günde geçirir

Düzenli olarak kullanıldığında etkisi 3 ile 5 günde gösteren etkili bir kremdir.

Hirudoid forte krem basur için kullanılır mı

Kesinlikle basur yada hemoroid sorununuz varsa doktora tedavi olmadan bu kremi kullanmayınız.

Hirudoid Krem Prospektüs

Krem size reçete edildiğinde krem hakkında en doğru ve günce bilgiyi almak için prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kremin reçete kağıdında kullanım şekli, kullanım süresi, dozu ve yan etkilerini güncel şekilde bulmanız mümkün.

Hirıdoid Krem Fiyatı

Hirudoid Fort Krem 40 gr
Firma: Santa Farma İlaç
Fiyatı: 15.45 TL (Karşılaştır)

Hirudoid Krem Eşdeğer

Hirıdoid krem muadil kremler ile aynı içeriğe ve etkiye sahiptir.

Hirudoid forte jel

Sizlere bu yazımızda hirudoid forte krem nedir, hirudoid forte krem ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git