Hirudoid Forte Jel

Hirudoid Forte Jel
11 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2.633 kez okundu.

Hirudoid forte jel kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtının yenileyen etkili jellerden biridir. Kaza yada yaralanma sonucu oluşan hasarlı deri yüzeyinin kan toparlanması ve ödem oluşmasını önlemek için sıklıkla kullanılır.

Hirudoid jel cilt yüzeyinde oluşan hasar, yırtılma ve darbe oluşan sorunlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sizlere bu yazımızda hirudoid forte jel nedir, hirudoid forte jel ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Hirudoid Forte Jel Nedir

Hirudoid forte jel reçete eczanelerde satılan bir kremdir. Hirudoid jel etken maddesi Kondroitin polisülfat‘dir.

Hirudoid kutuda, plastik burgulu kapaklı, içi sarı laklı, 40 g jel içeren, beyaz, metal tüp ambalajlarda sunulur. Karakteristik kokulu, beyaz veya açık bej renkli, emülsiyon şeklinde bir kremdir.

HİRUDOİD ’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

  • Eğer HİRUDOİD ’in herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlıysanız.
  • HİRUDOİD® ’i açık yaralara veya hasar görmüş deriye uygulamayınız.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar

Hirıdoid forte jel ne için kullanılır, ne işe yarar sorusu sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Hirudoid jel pıhtı oluşumunu engelleyen, oluşan pıhtıyı eriten ve yangıyı önleyen bir kremdir. En etkili olduğu alanların başında yangı oluşmasını önlemektir.

İlk olarak yangı nedir sorusuna cevap vermek istiyorum. Yangı; kanın, mikroplara karşı koymak üzere, vücudun hasta olan yerine akın etmesi yüzünden orada şişkinlik, kırmızılık, ısı ve ağırıyla kendini gösteren irin toplanması.

Hırudoid jel aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır:

  • Yüzeyel flebit (toplardamarların yangısı),
  • Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya hematom olmayan künt yaralanmalar.
  • Bağ dokusunun yenilenmesinde
  • Deri üzerinde çürük ve kan oluşmasını önlemek
  • Kanın pıhtılaşması önlemek

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır

Hirudoid jel size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe kullanım şekli ise;

Tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre 3-5 cm jel hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür ve bu işlem günde 2-3 defa tekrarlanır; gerekli görülürse daha sık kullanılabilir. HİRUDOİD ile tedavi şikayetleriniz yatışana kadar sürdürülmelidir. Künt yaralanmalar için olağan tedavi süresi, 10 güne kadardır; yüzeyel flebit içinse 1-2 haftadır. Daha uzun bir müddet boyunca kullanımına yönelik bir engel bulunmamaktadır. Yine de, eğer şikayetleriniz 2 haftalık düzenli HİRUDOİD tedavisinden sonra düzelmemişse veya tedavi sonlandırıldıktan sonra şikayetleriniz tekrarlarsa lütfen doktorunuza danışınız.

Uygulama yolu ve metodu: Hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür. Jel, şiddetli ağrılı yangı durumunda etkilenmiş bölgeye dikkatli bir şekilde yayılır ve bir sargı ile kapatılır. Bu tür durumlarda, jel cilde ovalayarak veya masaj yapılarak uygulanmamalıdır. HİRUDOİD, fonoforez (ultrason tedavisi aracılığıyla haricen uygulanan ajanların ciltten geçmesini sağlayan bir tedavi yöntemi), iontoforez (elektrik akımının kullanıldığı bir tedavi yöntemi) için de uygundur.

Göz, açık yaralar, muköz membranlar (ağız içi mukozası, burun mukozası gibi) ve hasarlanmış deri ile temasından kaçınınız.

Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri

Hirudoid forte jel yan etkileri genelde jelin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve doz aşımında daha sık görülmektedir. Genelde yan etkileri çok hafiftir.

Ciltte kızarıklık gibi duyarlılık reaksiyonu olabilir. Bu kızarıklık ilacın kesilmesiyle genellikle hızla iyileşir.

Hirudoid Forte Jel Kullananlar

Hirudoid forte jel kullananlar jel hakkında yaptıkları yorumlarda jelin çok etkili olduğunu ve pıhtı oluşmasını hızlı şekilde önlediğini söylemişlerdir. Hirudoid forte jel kullananlar hirudoid forte jel morluk oluşması önleyen etkisi tercih edildiği sıklıkla dile getirilmiştir. Hirudoid jel kaza sonu oluşan sorunlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Hirudoid Forte Jel Hakkında Bütün Sorular

Sizlere hirudoid jel hakkında merak edilen ve bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Hirudoid forte jel yüze sürülür mü

Eğer sorun yüzünüzde ise bu jeli yüzünüze sürebilirsiniz. Sorunlu yüz bölgesine ince tabaka halinde sürmeniz yeterlidir.

Hirudoid forte jel morluk

Çarpma yada kaza sonucu oluşan morlukları geçirmek için bu jeli tercih edebilirsiniz. Morlukları geçiren en etkili kremlerden biridir. Özellikle ilişki sonra morlukları gizlemek isteyenler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Hirudoid forte jel bebeklerde kullanımı

Bebeklerde yada çocuklarda kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur. Doktorunuz bu kremi size reçete ettiğinde kullanabilirsiniz.

Hirudoid forte jel göz alt için kullanımı

İnce tabaka olan göz altı derisi için az miktarda kullanılmalıdır. Göz altı morlukları için tercih edilen bu jeli göz altına çok az sürmelisiniz.

Hirudoid forte jel hamilelikte kullanımı

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin bu jeli kullanmaları tavsiye edilmez.

Hirudoid forte jel emziren annelerin kullanımı

Emziren anneler göğüs bölgesinde kullanmaması gerekmektedir. Krem size reçete edildiğinde mutlaka bebek emzirdiğini doktorunuz ile paylaşın.

Hirudoid forte jel sivilce için kullanımı

Hirudoid jel genelde sivilceleri yok etmek için tercih edilmesine karşın sivilceleri tam olarak geçiren bir jel değildir. Sivilceler için En İyi Sivilce Kremi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hirudoid forte jel kas gevşetici olarak kullanılır mı

Genelde bu jeli kas gevşetici olarak kullananlar etkili olduğunu paylaşmışlardır.

Hirudoid forte jel morlukları kaç günde geçirir

Düzenli olarak kullanıldığında etkisi 3 ile 5 günde gösteren etkili bir kremdir.

Hirudoid forte jel basur için kullanılır mı

Kesinlikle basur yada hemoroid sorununuz varsa doktora tedavi olmadan bu jeli kullanmayınız.

Hirudoid Forte Jel Prospektüs

Jel size reçete edildiğinde hirudoid jel hakkında en doğru ve günce bilgiyi almak için prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Jelin reçete kağıdında kullanım şekli, kullanım süresi, dozu ve yan etkilerini güncel şekilde bulmanız mümkün.

Hirudoid Forte Jel Fiyatı

Hirudoid Fort Jel 40 gr
Firma: Santa Farma İlaç
Fiyatı: 16.45 TL (Karşılaştır)

Hirudoid Forte Jel  Eşdeğer

Hirıdoid forte jel muadil kremler ile aynı içeriğe ve etkiye sahiptir.

Hirudoid forte krem

Sizlere bu yazımızda hirudoid forte jel nedir, hirudoid forte jel ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git