Gyno-Trosyd Vajinal Merhem

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem
13 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.487 kez okundu.

Gyno-trosyd vajinal merhem mantarların oluşmasını önleyen çok etkili bir kremdir. Doktoların vajinal mantar tedavisinde ilk önerdiği kremlerden biri olan Gyno-Trosyd Vajinal Merhem etkisini kısa sürede göstererek sorunun kısa sürede yok olmasını sağlar. Sizlere bu yazımızda Gyno-Trosyd Vajinal Merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Nedir

Gyno-Trosyd Vajinal Krem GYNO-TROSYD beyaza yakın ten renkli vajinal merhemdir, tiokonazol etkin maddesini içermektedir. 4.6 g.’lık plastik kapaklı aluminyum tüp ve aplikatör içeren ambalajlarda sunulmuştur. Merhemin etken maddesi olan Tiokonazol ile mantar sorunları etkili bir biçimde yok olur.

Gyno-Trosyd Vajinal Krem mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlar grubundadır. Reçete ile satılan bu krem mutlaka doktorunuzun size reçete ettiğinden sonra kullanmanız gerekmektedir.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Ne İşe Yarar

Gyno- trosyd vajina kremi mantar oluşumunu önleyen çok etkili bir kremdir.  Vajina bölgesinde mantara sorununa bağlı olarak görülen kaşıntı ve akıntıyı geçirmek için kullanılır.

Kadınlarda mantar sorularında kullanılan bu krem etkisi vajina içerisinde göstermektedir. Düzenli ve dozunda kullanılması çok önemlidir. Etkili sonuç göstermesi için mutlaka mantar sorunu yok olana kadar kullanılmalıdır.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Nasıl Kullanılır

Çok etkili bir krem olan gyno trosyd mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Kesinlikle merhem düzenli kullanılmalıdır.

GYNO-TROSYD, beraberce verilen aplikatör tamamen doldurularak tek bir doz tedavi halinde, gece yatarken tatbik etmelisiniz. İlk tedavide tam olarak iyileşme sağlanamadıysa, bir hafta sonra uygulamayı tekrarlamak etkili olabilir.

Gyno trosyd kullanım şekli

Vajina içine uygulanır.

1. Aplikatörü tüpün ağzına iyice yerleştirerek tüp içindeki merhemin tamamını aplikatöre sıkınız.
Piston kendiliğinden geriye çıkacaktır.

2. Sırtüstü yatar vaziyette dizlerinizi kaldırarak uygulamak en kolay yoldur.

3. Aplikatörü yavaşça, vajina içine mümkün olduğu kadar derine yerleştiriniz. Pistonu iterek aplikatör içindeki merhemi vajinaya boşaltınız.

Bütün GYNO-TROSYD preparatlarını, tercihen regl devresi dışında, vajina içersine derin bir şekilde tatbik etmelisiniz. En rahat kullanımı, gece uykudan önce tatbik ederek sağlayabilirsiniz.

Asla adet kanaması olduğu dönemlerde kullanmayınız. En iyi etkiyi almak için akşam yatmadan önce kullanılması gerekmektedir. 12 yaşından küçüklerde güvenililiği kanıtlanmamıştır.

gyno trosyd, gyno trosyd merhem

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Yan Etkileri

Krem size reçete edildikten sonra kullanmaya başladığınızda bazı yan etkiler ile karşılaşmanız mümkündür. Eğer yan etkiler görülürse kesinlikle kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz.

 • Ani aşırı duyarlılık tepkisi :Yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmeleri, döküntü
 • Ciltte veya yüzde kaşınma, şişme veya kabarmayı içeren alerjik reaksiyon
 • Uyuşma
 • Karın ağrısı
 • Döküntü
 • Ağrılı ve sık idrara çıkma
 • Genital ödem
 • Genital kaşıntı
 • Vajinal kanama
 • Vajinal kuruluk
 • Vajinal rahatsızlıklar (vajinal ağrı / acıma, vajinada şişme, vajinal kızarıklık, vajinal irritasyon, vajinal akıntı, vajinal yanma ve vajinal kaşıntı)
 • Vajina iltihabı
 • Vulva rahatsızlıkları (vulva irritasyonu, vulva ödemi, vulva ağrısı, vulva yanması dahil ve vulvit)
 • Ödem
 • Ağrı
 • Kaşıntı

Hamilelikte Gyno-trosyd Vajinal Krem Kullanımı

Gebelik alakalı oluşan mantar hastalıklarında kullanılmasına karşın kesinlikle doktorunuzun size bildirdiği zaman içerisinde kullanılmalıdır. Genelde hamileliğin ilk 3 ayında kullanılan bir kremdir. Kesinlikle 3 aydan sonra kullanılmamalıdır.

Emzirme Döneminde Gyno-trosyd Vajinal Merhem Kullanımı

Anne sütüne geçip geçmediği bilinmektedir. Hastalığınızın durumuna göre emzirmeyi kesmeli yada bu kremi kullanmamalısınız.

Gyno-trosyd Vajinal Merhem Kullananlar

Gyno-trosyd vajinal merhem kullananlar genelde çok etkili bir merhem olmasına karşın yan etkilerini sıklıkla görüldüğünü dile getirmişlerdir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bu krem asla reçetesiz olarak alınmamalıdır. Tavsiye üzerine değilde doktora muayene olduktan sonra kullanılması gerekmektedir.

Gyno-trosyd Vajinal Merhem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere Gyno-trosyd vajinal merhem hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Gyno trosyd tek doz

Gyno trosyd beraberce verilen aplikatör tamamen doldurularak tek bir doz tedavi halinde, gece yatarken tatbik edilmelidir. Bu tek doz hastaların çoğunluğunda tedavi sağlar. İlk tedavide tam olarak iyileşme sağlanmayan kişilerde bir hafta sonra uygulamanın tekrarı etkili olabilir.

Gyno-trosyd Vajinal Merhem Prospektüs

Gyno trosyd size reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini reçete kağıdını okuyarak öğrenmelisiniz. Prospektüs bilgilerinde kullanım şeklini, dozunu, etkilerini ve yan etkilerini öğrenebilirsiniz. Merhem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Mantar, akıntı ve kaşıntı sorununuz varsa ilk olarak bu merhemi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Gyno-trosyd Vajinal Merhem Fiyatı

GYNO-TROSYD % 6.5 4.6 gr vaginal merhem Fiyatı
Etken Madde Tiyokonazol 11.47 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 11.47 TL

Sizlere bu yazımızda Gyno trosyd nedirGyno trosyd ne işe yarar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle burada yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Merhem size reçete edildiğinde reçete kağıdını kesinlikle okumalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git