Fucidin Krem

Fucidin Krem
7 Mart 2018 tarihinde eklendi, 3.282 kez okundu.

Fucidin krem sivilce tedavisinde kullanılan etkili kremlerden biridir. Fucidin krem anti bakteriyel etkisi ise sivilce, siyah nokta başta olmak üzeri pek çok cilt hastalıklarının tedavisinde en çok kullanılan kremlerin başında gelir. Yağlı cildin yağ oranının dengeleyen fucidin ayrıca mikropları öldürücü etkisi ile çok iyi bir gözenek temizleyici kremdir. Piyadaki pek çok sivilce kremleri arasında kendine iyi bir yer edinen fucidin sivilce ve siyah noktaları yok etmedeki etkisi tartışılmaz.

Ergenlik dönemi ile kendini gösteren sivilceler ayrıca yağlı cilt tipine sahip olanların en büyük sorunudur. Fucidin etken maddesi fucidik asit sivilceye neden olan bakterilerin oluşmasını önler ve cildi temizler. Egzama, dolama, kıl kökü enfeksiyonu, iltihaplı sivilce, yanık, yara ve daha bir çok cilt sorununda doktorların ilk tercihi olan bir kremdir. Sizlere bu yazımızda fucidin krem nedir, fucidin ne işe yarar, fucidin nasıl kullanılır, etkileri ve yan etkilerinden bahsederek yardımcı olmaya çalışacağım.

Fucidin Krem Nedir

Fucidin cilt yüzeyine haricen kullanılan bir kremdir. Fucidin 20 gramlık kutularda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gram fucidin içerisinde 20 mg Fusidik asit bulunur. Fucidin etken maddesi olan fusidik asit etkin bir biçimde bakterilere savaşan cilt sorunlarının kısa sürede tedavi edilmesini sağlar.

Fucidin sivilce krem sivilceler ve iltihaplı sivilceleri kurutarak kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır. Daha bir çok kullanım alanı olan fucidin mutlaka tedaviye başlandıktan sonra tedavi yarıda bırakılmalıdır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN İYİ SİVİLCE KREMİ

SİVİLCEYİ YOK EDEN MASKE TARİFLERİ


Fucidin Krem Ne İşe Yarar

Fucidin bakterilerin neden olduğu cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. FUCİDİN’in etkin maddesi olan Fusidik asit; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir. FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Fucidin cilt yüzeyindeki tahrişi ve kızarıklığı kısa sürede geçiren etkiye sahiptir.

 • Enfeksiyon kapamış yaralar
 • Yanık
 • Egzama
 • Sivilce ve İltihaplı sivilce
 • Kıl kökü iltihabı
 • Atopik egzama
 • Ergenlik döneminde görülen sivilce
 • Bulaşıcı cilt hastalıklarında

fucidin krem nedir, fucidin krem

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır

Fucin size reçete edildiğinde mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe günde 2 yada 3 defa uygulanmasında sorun yoktur. Cilt yüzeyine haricen sürülen fucidin krem temiz cilde ince tabaka olarak sürülür. Eğer sürülen bölge yara yada yanık ise kapalı pansuman yapılması yeterlidir. Sivilce, egzama yada iltihaplı sivilceye ince tabaka halinde nazikçe sürüldükten sonra asla üzeri kapatılmamalıdır.

Hamilelikte fucidin kullanımı

Gebelik döneminde fucidin kullanılması kesinlikle önerilmez. Eğer hamilelik döneminde fucin kullanmayı düşünüyorsanız doktorunuza bunu danışmanız gerekmektedir.

Emzirme döneminde fucidin kullanılır mı

Emziren annelerin bu kremi kullanması asla tavsiye edilmez. İçeriğinde bulunan etken maddeler anne sütüne geçme olasılığı bulunduğundan tavsiye edilmez.


BENZER KONULAR

FUCİDİN POMAD


Fucidin Krem Yan Etkileri

Fucidin etkili olduğu kadar yan etkileri etkileri çok sık görülen bir kremdir. Genelde yan etkileri aşırı doz kullanımına bağlı olarak ve içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Bilinen yan etkiler ise;

 • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmeler
 • Cilt döküntüleri
 • Ciltte yanma, batma hissi
 • İrritasyon
 • Kuruma
 • Ürtiker, göz çevresinde şişme ve yüzde kızarma

EN ÇOK OKUNANLAR

MADECASSOL KREM

BEPANTHOL CİLT BAKIM KREMİ


Fucidin Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere fucidin hakkında bilinmeyen yada yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım sizlere aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Fucidin bebeklerde kullanımı

Fucidin bebeklerde yada çocuklarda kullanımında her hangi bir kısıtlama yoktur. Ama bilmeniz gereken husus asla doktor tavsiyesi olmadan bebeklerde bu kremi kullanmayınız.

Fucidin ne zaman etki eder

Fucidin düzenli olarak kullanılmaya başlandığında ilk etkisi 1 hafta içerisinde göstermesine karşın etkili sonuçlarını 4  hafta içerisinde gösterir.

Fucidin pomad ve krem arasindaki fark

Aslında krem ile pomad arasındaki farktan bahsetmek istiyorum. Krem cilt yüzeyindeki sorunların tedavisinde kullanılırken pomad ise derinin alt tabakasında bulunan sorunların tedavisinde kullanılır.

Fucidin krem yüze sürülür mü

Fucidin yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sürmenizde bir sakınca yoktur.

Fucidin krem vajinaya sürülür mü

Fucidin vajinaya sürülmesinde her hangi bir sorun olmamasına karşı bu bölgede kullanılırken iç sadece vajina çevresine sürmeye dikkat edin.

Fucidin krem uçuk

Fucidin uçuk tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Uçuk ve uçuk mikrobunu geçirmek için fucidin kullanabilirsiniz.

Fucidin krem çeşitleri

Fucidin çeşitleri ise Fucidin krem, fucidin pomad ve fucidin H olarak bilinmektedir. İçerik olarak aynı olmasına karşı enelde soruna göre kullanılan bir kremdir. Eğer fucidin içeriğinde kortizon varsa uzun süreli kullanımından kaçınmak gereklidir.

Fucidin krem makat

Fucidin genelde anal fissür sorununda kullanılan bir kremdir.

Fucidin krem gebelik kategorisi

Fucdin krem gebelik kategorisi B dir. Yani gebelik döneminde kullanılmasına dair yeterli bilgi yoktur.

Fucidin krem zona

Fucidin krem zona hastalığında genelde destekleyici krem olarak yazılmaktadır.

fucidin krem, fucidin krem nedir

Fucidin Krem Kullananlar

Fucidin kullananların yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalıştım. Sosyal medya, forum ve sözlükte fucidin hakkında yapılan yorumlarda genelde fucidin sivilce kremi olarak sıklıkla tercih edilmesine karşın koltuk altı kararması, egzama ve daha bir çok cilt sorunu için sıklıkla kullanıldığı yorum yapılarak dile getirilmiştir. Sivilceler için fucidin tercih edenlerin yayında en çok kullanılan diğer alan ise koltuk altı kararması alanında gösterdiği etkidir. Ergenlik döneminde görülen içi kabarcıklı ve iltihaplı yoğun sivilceler için kullanıldığında kısa sürede harika sonuç verdiği söylemişlerdir.

Fucidin Krem Prospektüs

Fucidin size reçete edildiğinde mutlaka bu krem hakkında bilgi sahibi olmak için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Fucidin krem endikasyonları ve yan etkileri hakkında bilgi almak için mutlaka reçete kağıdı dikkatli okunmalı ve krem hakkında bilgi sahibi olunarak bu krem kullanılmalıdır. Asla doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kullanmayınız.

Fucidin Krem Fiyatı

FUCIDIN % 2 20 gr krem Fiyatı
Etken Madde Fusidik Asit 13.68 TL
Geri Ödeme Kodu A03208 12.67 TL
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git