Fucibest Krem

Fucibest Krem
24 Mart 2018 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.

Fucibest krem cilt yüzeyinde oluşan sorunların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Bakterilerin oluşumunu önleyen bu krem ayrıca enfeksiyon kapmış yara ve yanık tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Antibakteriyel etkiye sahip olan fucibest krem sivilce ve iltihaplı sivilcelerin tedavisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Doktorların sıklıkla tedavi için önerdiği bu krem hakkında sizlere fucibest krem nedir, fucibest krem ne işe yarar hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Fucibest Krem Nedir

Fucibest %2 krem reçete ile satılan bir kremdir. Fucibest krem etken maddesi fusidik asittir. Fucidik asit antibakteriyel etkiye sahip olduğundan cildi bakterilerden arındırarak bakterilerin sebep olduğu sorunları ortadan kaldırır. Krem eczalerde 30 gramlık kapalı kutularda satılmaktadır. Her 1 gram fucibest kremin içerisinde 20 mg etken madde bulunur.

Fucibest Krem Ne İşe Yarar

Kullanım alanı çok fazla olduğundan genelde fucibest krem ne için kullanılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Fucibest krem deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Deri yüzeyinde oluşan sorunların yok olması için tercih edilir. Ayrıca mantar, egzama dahil pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanım alanları ise;

  • Yara ve enfeksiyon kapmış yara
  • Yanık ve enfeksiyon kapmış yara
  • Egzama, kaşıntılı egzama
  • Sivilce, iltihaplı sivilce
  • Mantar
  • Tırnakta çıkan iltihap ( Dolama)
  • Kıl kökü iltihabı
  • Sakal kökünde çıkan iltihap
  • Ergenlik sivilceleri

Yukarıda saydığım sorunların yanında doktorunuz size başka cilt sorunlarının tedavisinde kullanmak için önerebilir. Krem asla açık yara yada yanığın üzerine sürülmemelidir.

fucibest krem

Fucibest Krem Nasıl Kullanılır

Kesinlikle doktorunuzun size bildirdiği şekli kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem hijyen kurallarına uygun olarak sürülmelidir.

Kremin sürüleceği bölge temizlendikten sonra ince tabaka halinde sürülür. Baskı yapmadan dairesel hareketler ile ovalanır. Gerekirse kremin sürüldüğü bölge bir bez ile kapatılabilir. Günde ihtiyaca göre 2 yada 3 defa sürülmesi yeterlidir. Sivilcelerin üzerine sürüldüğünde kesinlikle baskı uygulanmamalıdır.

Fucibest krem hamilelikte kullanımı

Fucibest krem gebelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez, eğer krem size reçete edilirse mutlaka doktorunuza gebelik durumunuz ile ilgili durumu bildirin.

Fucibest krem emzirme döneminde kullanımı

Emziren annelerin bu kremi kesinlikle doktoruna danışmadan kullanması tavsiye edilmez.

Fucibest Krem Yan Etkileri

Fucibest krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda ve doz aşımında daha sık görülmektedir. Bilinen yan etkileri ise Yaygın olmayan: Ekzantem deride irritasyon, kaşıntı, yanma ve batma hissi, eritem, kuru deri, Kontakt dermatit, ekzama, ürtiker, anjionörotik ödem olaarak bildirilmiştir.

Krem kesinlikle açık yara ve yanığın üzerine sürülmemelidir. Krem ayrıca göz çevresine sürerken gözün içine kaçırmamaya çalışın ciddi tahrişe neden olabilir.

Fucibest Krem Prospektüs

Fucibest krem prospektüs bilgilerini krem size reçete edildiğinde mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kesinlikle krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Asla doktorunuz size bu kremi reçete etmeden kullanmayınız.

Fucibest krem reçete kağıdında nasıl kullanılır, neye yarar ve yan etkileri hakkında en doğru ve güncel bilgileri bulmanız mümkün.

Fucibest Krem Hakkında Bütün Sorular

Krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Fucibest krem yüze sürülür mü

Fucibest krem yüzü sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer yüzünüzde sorun varsa fucibest krem sorunlu bölgeye sürülmesi yeterlidir.

Fucibest krem sivilceye iyi gelir mi

Eğer yüzünüzde sivilce varsa kremi sivilce olan bölgeye sürebilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında sivilceye iyi gelen bir kremdir.

Fucibest krem gebelik kategorisi

Kremin gebelik kategorisi B’dir.

Fucibest krem günde kaç defa kullanılır

Genelde krem günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterlidir.

Fucibest Krem Kullananlar

Fucibest krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğunu ve cilt sorunlarına iyi geldiğini söylemişlerdir. Krem kullanalar genelde doktor tavsiye ile kullanılması gerektiğini dile getirmiştir. Yan etkili sıklıkla görülen bu krem eczaneden reçete edile alınması gerektiği sıklıkla yorumlarda dile getirilmiştir.

Fucibest Krem Fiyatı

FUCIBEST % 2 20 gr krem Fiyatı
Fucibest Krem Fucidik 13.56TL

Sizlere bu yazımızda fucibest krem nedir, ne için kullanılır ve fucibest krem etkilerinden bahsetmeye çalıştım. Sizlerde krem hakkında aklınıza yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git