Dexpanten Krem

Dexpanten Krem
26 Mart 2018 tarihinde eklendi, 642 kez okundu.

Dexpanten krem cildi onaran cildi yenilen, hücreleri yenilen yaraları hızlıca iyileşmesini sağlayan bir kremdir. Dexpanten krem isim olarak reçeteli olarak satılmasına karşı pek çok kozmetik kremden daha etkilidir.

Cilt bakımı içinde bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen dexpanten krem hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vermek istiyorum. Dexpanten krem nedir, dexpanten krem ne işe yarar,nasıl kullanılır hakkında bilmedikleriniz yazımızda.

Dexpanten Krem Nedir

Dexpanten krem 30 gramlık kapalı kutularda reçete ile satılan bir kremdir. Beyaz renkte homojen bir kremdir. Kremin etken maddesi dekspantenol’ dür. Her 1 gram kremin içerisinde 50 mg dekspantenol bulunur.

Kullanım alanı oldukça fazla olan dexpanten krem pek çok cilt sorununda reçete edilmesine karşın cilt onaran ve cildi nemlendiren etkisi bilinen bir kremdir. Kuru cildi nemlendiren, cildi dış etkilerden koruyan bu krem pişik sorunu yaşanlarada derman olmaktadır.

Dexpanten Krem Ne İşe Yarar

Dexpanten krem aslında yaraların ve yanıkların daha hızlı iyileşmesi için reçete edilen bir krem olmasına karşın içeriğinde bulunan güçlü etken maddeler sebebi ile pek çok cilt sorununda ve deri hastalıklarında kullanılan bir kremdir. Sizlere dexpanthen krem kullanım alanlarını yazarak ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

 • Enfeksiyon kapma riski olan yaralarda etkilidir
 • Yüzeysel yaralar, kesikler ve sıyrıkların hızlıca iyileşmesini sağlar
 • Cildi nemlendiri
 • Cildin esnek ve yumuşak olmasını sağlar
 • Bacak ülseri ve yatak yaraları
 • Cilt yüzeyinde bulunan iltihaplar
 • Sivilce ve iltihaplı sivilce
 • Meme ucu çatlaklarına iyi gelir
 • Anal fissür diğer anı ile anüs çatlakları
 • Bebeklerde pişik
 • Tahriş olan ve yıpranan cildi onarır

Dexpanten krem faydaları sadece bunlarla kısıtlı değil cildin kendini daha hızlı yenilemesini sağlayan bu krem mutlaka her evde bulunması gereken etkili bir kremdir.

Dexpanten Krem Nasıl Kullanılır

Dexpanten krem size reçete edilirse mutlaka doktorunuzun bildirdiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Günde 2 defe yada ihtiyaç halinde kullanılması yeterlidir.

Meme ucu çatları acı veren bir durumdur. Bebeğinizi emzirdikten sonra az miktarda kremi sürmeniz yeterlidir.

Bebeklerde pişik sorunu varsa her bez değişiminde sürmeniz yeterlidir. Pişik olan bölgeye ince tabaka halinde sürün ve dairesel hareketler ile ovalayın.

Tahriş olmuş yıpranmış cilde sürmek için krem az miktarda sürülür hafif baskı baskı yapılarak ovalanır. Gün içerisinde ihtiyaç halinde kullanılması yeterlidir.

Dexpanten Hamilelikte Kullanımı

Dexpanen krem gebelik kategorisi B dir. Gebe olanlar ve gebelik kalmayı düşünenlerin kullanmasında her hangi bir sakınca yoktur.

Emzireme Dönemde Dexpanten Kullanımı

Emziren anneler bebeklerini emzirdikten sonra kremi temiz meme ucuna sürmeleri yeterlidir.

dexpanten krem

Dexpanten Krem Yan Etkileri

Dexpanten 5 krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olanlarda ve aşırı dozda kullananlarda görülmektedir.

Alerjik reaksiyonlar ve temas dermatiti (bir tür deri hastalığı) gibi alerjik deri reaksiyonları, alerjik dermatit (bir tür deri hastalığı), kaşıntı, deride kızarıklık (eritem), kaşıntıyla beraber kabarcıkların oluşması (egzema), isilik, ürtiker (kurdeşen), deri hassasiyeti ve sıvı dolu kabarcıkların oluşması bilinen yan etkilerdir.

Kesinlikle göz içerisine, ağız içine sürülmemelidir. Sürüldüğünde ciddi oranda tahrişe neden olur.

Dexpanten Krem Prospektüs

Dexpanten krem size reçete edildiğinde krem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi öğrenmek için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

İlaç Bilgileri
Firma: Pharmactive İlaç
Etkin Madde: Dekspantenol
ATC Kodu: D03AX03
Kamu Kodu:
Barkod: 8680760350120
Menşei: Yerli
Fiyatı: 9.28 TL
Reçete Tipi: Normal Reçete

Dexpanten Krem Kullananlar

Dexpanthen 5 krem kullananlar kremin aynı bepanthol kremi ile aynı etkiye sahip olduğunu ve çok yararlı bir krem olduğunu söylemişlerdir. Krem kullananlar günlük cilt nemlendirici krem olarak bile kullanılacak etkiye sahip olduğunu yorumlarda sıklıkla dile getirmiştir. Kremi kullanalar cildi hızlı şekilde onardığını ve cildi nemli yaptıklarını söylemişlerdir. Dexpanthen 5 krem kullananlar sivilce için kullananlar genelde olumlu sonuç aldıklarını dile getirmişlerdir.

Dexpanten Krem Muadili

Dexpanten merhem muadili ve dexpanten plus krem eşdeğer olanları ile aynı etkiye ve aynı içeriğe sahiptir.

Armathene Krem

Pantenol Krem

Dexpanten Plus Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Dexpanthen krem yüze sürül mü

Dexpanten krem yüzü nemlendirmek ve bakım yapmak için kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur.

Dexpanthen 5 krem sivilceye iyi gelir mi

Krem sivilceleri yok etmek için kullanalar genelde cildi onardığı ve yenilediği için sivilce ve dexpanten sivilce lekelerine iyi geldiği bilinmektedir.

Dexpanthen krem vajinaya sürülür mü

Krem vajina içine sürülmez ama çevresine sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur.

Dexpanten krem fiyatı

Dexpanten krem fiyatı 35 liradır.

Dexpanten reçetesiz alınır mı

Krem sadece cilt sorunlarında değil cilt bakımı yapmak için tercih edildiğinden eczaneden reçetesiz olarak almak mümkün.

Dexpanten devlet karşılıyor mu

Krem eğer size doktor tarafından reçete edildiyse devler tarafından karşılanmaktadır.

Dexpanten nereden alınır

Krem sadece eczanalerde satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda dexpanten krem nedir, dexpanten krem ne işe yarar, nasıl kullanılır ve faydalarından bahsetmeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git