Çinko Oksit Hakay Pomad

Çinko Oksit Hakay Pomad
2 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 662 kez okundu.

Çinko oksit hakay pomad harika etkisini içeriğinde bulunan çinko oksitten almaktadır. Çinko oksit hakay pomad cilt sorunlarında doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Reçete ile satılan bir krem olmasına karşın cilt bakımı yapmak, cilt sorularını ortadan kaldırmak, yara ve yanığın çabuk iyileşmesi için tercih edilen bir kremdir. Yazın görülen güneş yanıklarında yada yüzünüzde oluşan sivilceden kurtulmak için en etkili kremlerin başında çinko oksit hakay pomad gelmektedir.

Sizlere bu yazımızda çinko oksit hakay pomad nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve cilde faydalarından bahsetmeye çalışacağım.

Çinko Oksit Hakay Pomad Nedir

Çinko oksit hakay pomad etken maddesi çinko oksittir. Krem reçete ile eczanelerde satılmaktadır.  20 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır.

Çinko oksit hakay pomad ayrıca cildi yumuşatması ve  nemlendirmesi için çinko oksit etken maddesinin yanın vazelinde bulunmaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre  çinko oksit içeren kremler 1. derece, 2. derece ve güneş yanıkları üzerinde çok etkilidir. Yanıklarda acıyı ve sızıyı azalatan etkiye sahiptir.

Çinko Oksit Hakay Pomad Ne İşe Yarar

Doktorların sık sık reçete ettiği, kullananların memnun kaldığı çinko oksit hakay pomad ne için kullanır, neye yarar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

 • Ciltte enfeksiyon oluşumunu önler
 • Mikropların oluşmasını önler
 • Şeker hastalığının neden olduğu cilt sorularına iyi gelir
 • Yaralar ve yatak yarılarının tedavisinde kullanılır
 • Meme ucu çatlaklarını giderir
 • Güneş yanıklarına iyi gelir
 • Cilt renk tonunu eşitler
 • Pişik ve tahrişe iyi gelir
 • Çinko oksit krem cilt lekeleri için etkilidir
 • Sivilce ve iltihaplı sivilceye iyi gelir

Daha bir çok etkisi bulunan bu krem sürüldüğünde cilt yüzeyinde koruyucu bariyer oluşturarak pişik ve yanığın neden olduğu sorularda acıyı ve sızıyı azaltan etkiye sahiptir.

Çinko Oksit Hakay Pomad Nasıl Kullanılır

Kesinlikle doktorunuzun reçete etmeden bu kremi asla kullanmayınız. Kremi reçete ile almak için doktorunuza söylemiz yeterlidir. Kesinlikle bu kremi size reçete edecektir.

Krem sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülür. Kesinlikle krem sürülmeden önce hijyen kurallarına göre temizlenmelidir. Krem sürüldükten sonra parmak uçları ile ovalanarak yedirilmesi gerekmektedir. Kesinlikle pişik için sürüldüğünde asla üzerine kapatılmamalıdır

çinko oksit hakay pomad

Çinko Oksit Hakay Pomad Yan Etkileri

Çinko oksit hakay pomad yan etkileri ve zararları genelde içeriğinde bulunan etken maddeler ve doz aşımına bağlı olarak görülür. Kremin yan etkileri çok nadir görülmesine kaşın bilinen yan etkileri Karın ağrısı , kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik, Nefes almada güçlük, Kaşınma ve batma hissi, Deri yüzeyinde renk değişikliği olarak bilinmektedir.

Hamilelikte çinko oksit hakay pomad kullanımı

Hamilelikte bu kremi kesinlikle doktora danışmadan kullanılmaz.

Emziren anneler çinko oksit hakay pomad kullanımı

Emziren anneler bu kremi bebekleri emzirdikten sonra kullanması gerekmektedir

Çinko Oksit Kremin Cilde Faydaları

Çinko oksit krem hücrelerin yenilenmesinde ve onarılmasında çok etkilidir. Cildi canlandıran, kızarılık ve tahrişi önleyen etkiye sahiptir. Yanık tedavisinde genelde kullanılan kremler çinko oksit içermektedir. Çinko oksidin faydaları ise;

 • Sivilceleri etkili bir biçimde yok eder
 • Pişik oluşumunu önlemede etkilidir
 • Cilt lekelerini oluşumunu gözle görülür şekilde yok eder
 • Güneş yanıklarını iyileşmesini hızlandırır
 • Yaşlanma karşıtı etkisi vardır
 • 1. ve 2. derece yanıklarda etkilidir

Çinko Oksit Krem Kullananlar

Çinko oksit hakay pomad kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin özellikle bebeklerde pişik ve güneş yanıklarında çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Kremin özellikle yanıklarda acıyı ve sızıyı iyileştirici etkisi olduğu sıklıkla dile getirilmiştir. Kremi kullananlar bebeklerde pişik tedavisi için sıklıkla kullandıklarını dile getirmişti. Çinko oksit hakay pomad yüze sürülür mi sorunu bu kremi kullananlar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir. Kremi yüzünüze sürmekte her hangi bir sakınca yoktur.

Hakay Çinko Oksit Krem Muadili

Çinko oksit hakay pomad eşdeğer kremler ise;

Oksizinc Çinko oksit

Ora Çinko Krem

Oxiderm Krem

Çinko Oksit Hakay Pomad Fiyatı

Krem genelde eczanelerde ve kozmetik mağazalarda satılan bir kremdir. Genelde fiyatı değişiklik gösteren bu krem 10 ile 30 lira arasında satılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda çinko oksit hakay pomad hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git