Armathene Krem

Armathene Krem
21 Mart 2018 tarihinde eklendi, 615 kez okundu.

Armathene krem cildi onaran cildin kendini hızlı şekilde yenilemesini sağlayan bir kremdir. Her tülü yara, yanık, çizik ve cilt yüzeyinde oluşan çatlakların hızlıca iyileşmesini sağlar. Armathene krem ayrıca emziren annelerin meme ucu çatlaklarına çok iyi gelmektedir. Sizlere bu yazımızda doktorların sıklıkla reçete ettiği armathene krem nedir, armathene krem ne işe yarar hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Armathene Krem Nedir

Armathene krem reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Armathene krem etken maddesi Dekspantenol % 5 dir.  Krem beyaz görüntüde homojen bir yapıya sahiptir. Armathene krem 30 gramlık kutularda satılmaktadır.

Armathene Krem Ne İşe Yarar

Arnathene krem kullanım alanı oldukça geniş bir kremdir. Cildi onaran yeni hücre oluşumunu destekleyen bu krem yaraların kendini hızlı şekilde onarmasını sağlar. Yaz aylarında güneş yanıklarının acı ve sızı veren sorununu ortadan kaldırmak için bu kremi tercih edebilirsiniz.

  • Enfeksiyon riski olan tüm yüzeysel yara türleri; örn. sıyrıklı kesikler, çizikler, çatlaklar, yanıklar, yaralar, dermatit, pişikler
  • Bacak ülseri ve dekübit ülseri gibi kronik yaralar
  • Cilt enfeksiyonları, örn. ikincil enfekte ekzema ve nörodermatit
  • Emziren annelerde çatlak meme uçlarının tedavisi ve anüs çatlakları tedavisi
  • Minör cerrahi; doku harabiyeti ve cerrahi yaralar
  • Tahriş olmuş derinin iyileştirilmesi
  • Bebeklerde pişik sorunu için

Kullanım alanı oldukça geniş olan armathene krem yatak yaraları, anal fissür, güneş yanıkları ve tahriş olmuş cilt üzerinde çok etkilidir.

Armathene Krem Nasıl Kullanılır

Armathene krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yara ve Yanıkların tedavisi için:  Günde bir veya iki kez kullanılır.

Emziren annelerde meme bakımında: Krem, her emzirmeden sonra meme başlarına uygulanır.

Serviksin mukoza defektlerin tedavisinde: Doktor tavsiyesine uygun olarak günde bir veya birkaç kez uygulanır.

Bebeklerde: Bebek bezini değiştirdikten sonra.

ARMATHENE, kolay sürülüp dağılabilen ve deriye hızla nüfuz eden bir preparattır. Bu nedenle sulantılı lezyonların, korunmasız deri yüzeylerinin (örneğin yüz ve saçlı derinin) bakımı için uygulanır.

Deri yüzeyine kolaylıkla sürülüp dağıtılabilme özelliğinden dolayı ARMATHENE, ağrılı güneş yanıkları ve küçük yanıkların tedavisinde tercih edilir.

Krem sorunlu bölge temizlendikten sonra ince tabaka halinde sürülür ve gerekirse üzeri gazlı bez ile örtülür. İhtiyaca göre günde 2 yada 3 defa kullanılabilir.

armathene krem

Armathene Krem Yan Etkileri

Armathene krem yan etkileri genelde doz aşımına bağlı olarak ve içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülür.

  • Alerjik reaksiyonlar ve temas dermatiti gibi deri alerjik reaksiyonları, alerjik dermatit, kaşıntı
  • Deride kızarıklık (eritem), kaşıntıyla beraber kabarcıkların oluşması (egzema), isilik, ürtiker, deri irritasyonu ve sıvı dolu kabarcıkların oluşması.

Gebelik döneminde kullanımı

Gebelik ve emzirme döneminde kullanılmasının herhangi bir riski olduğunu düşündürecek bulgu
yoktur. Gebelik kategorisi B dir.

Armathene Krem Kullananlar

Armathene krem kullananlar yaptıkları yorumlarada kremin yara, yanık iyileştirme konusunda çok etkili olduğu söylemişlerdir. Ayrıca sivilceler için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir kremdir. Armathene krem özellikle yaz döneminde denizde güneş yanıklarında acıyı ve sızı alan etkisinden dolayı sıklıkla tercih edildiği bildirilmiştir. Armathene krem kullananlar kremi düzenli kullandıklarında tahrişi ve cilt kuruluğunu geçirdiği kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

Armathene Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere armathene krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Armathene krem yüze sürülür mü

Armathene krem yüzdeki tahrişi ve kuruluğu yok eden cildi onaran ve yenileyen bir kremdir ve yüze sürülmesinde bir sakınca yoktur.

Armathene krem makat çatlağına iyi gelir mi

Makat çatlağı diğer adı ile anal fissür sorunu yaşayanlar bu can sıkıcı durumdan kurtulmak için bu kremi doktor tavsiyesi ile kullanabilir.

Armathene krem sivilce için kullanılır mı

Eğer sivilceden yana sorun yaşıyorsanız bu kremi sivilcelerde kullanabilirsiniz. Genelde sivilce sorunu için önerilmemesine karşın sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Sivilce sorunu yaşıyorsanız En İyi Sivilce Kremi adlı makelemizi okuyabilirsiniz.

Armathene krem güneş yanığını geçirir mi

Güneş yanığı can sıkın bir durumdur. Acı ve sızıyı geçirmek için mu kremi kullanabilirsiniz. Acıyı ve sızıyı hızlı şekilde geçiren bir kremdir. Güneş yanığından kurtulmak için Güneş Yanığı Nasıl Geçer adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Armathane krem vajinaya sürülür mü

Genelde vajina için kullanılmamasına karşın doktorunuz tedavi ettikten sonra size bu yönde öneri verdiğinde kullanabilirsiniz. Eğer vajinal akıntı yada mantar sorunu kesinlikle bu kremi vajinal bölgeye sürmeyin.

Armathene krem topuk çatlaklarına iyi gelir mi

Armathene krem topuk çatlaklarını geçirmek için her akşam düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Armathene krem meme ucu çatlaklarına iyi gelir mi

Emziren annelerin en büyük sorunlarından biride meme ucu çatlaklarıdır. Eğer be şekilde bir sorun yaşıyorsanız bebeğinizi emzirdikten sonra çatlak olan meme ucuna bu kremi sürmeniz yeterlidir. Armathene krem muadili olan pek çok krem içerisinde en iyi etkiyi gösteren kremlerden biridir.

Armathene Krem Prospektüs

Armathene krem prospektüs bilgilerini krem size reçete mutlaka okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Reçete kağıdından kremin etkileri, yan etkileri, kullanım şekli hakkında ayrıntılı bilgileri bulmanız mümkün.

Armathene Krem Fiyatı

Armathene krem eczanelerde satılan bir kremdir ve doktorunuz size bu kremi reçete ettiğinde devlet tarafından karşılanmaktadır. Kremin satış fiyatı 12 TL’dir.

Sizlere bu yazımızda armathene krem nedir, armethene krem ne için kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazmanız yeterli. Kesinlikle sitemizde yazılanlar doktor tavsiyesi değildir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git