Aksil 5 Krem

Aksil 5 Krem
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 612 kez okundu.

Aksil 5 krem sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir. Sivilceleri kurutarak yok eden bu krem ayrıca cildi soyucu etkisi olan bir kremdir.

Aksil krem ciltte bulunan fazla yağı yok ederken gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Gençlerde görülen ergenlik sivilcelerinde özellikle iltihaplı sivilceleri yok etmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda aksil krem nedir, aksil krem ne işe yarar, aksil krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Aksil 5 Krem Nedir

Aksil krem etken maddesi Benzoil peroksit’dir. Bu etken madde sivilceleri kurutucu ve cildi soyucu etkiye sahip bir etkiye sahiptir. Her 1 gram aksil kremde 5 mg Benzoil peroksit bulunur.

Krem 20 gramlık kutularda satılmaktadır. Size tedavi amacı ile reçete edildiğinde eczaneden almanız mümkün.

Aksil 5 Krem Ne İşe Yarar

Aksil 5 krem kullanım alanının başın sivilceler tedavisi gelmektedir. Özellikle iltihaplı sivilceler ve tedaviye cevap vermeyen ciddi sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Cildi soyan aksil 5 sivilce kremi cildi soyduğu için sivilcelerin yanında sivilcelerini yok etmede çok etkilidir. Aksil sivilce kremi cildi fazla yağdan arındırır ve tıkana gözeneklerin kolay şekilde açılmasını sağlar.

Yağlı cilt tipine sahip olanların sivilce ile beraber yaşadığı diğer sorun siyah noktalardır. Aksil krem siyah noktaları kısa sürede yok eder.

AKSİL’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • AKSİL  gözlere ve göz çevrelerine, dudaklara, ağız boşluğuna ve mukozalara (ağız, burun gibi bazı organların iç yüzeylerim kaplayan ve salgı üreten dokular) temas etmemelidir; temas ettiği takdirde bol su ile yıkamalısınız.
 • Aksil krem, renkli kumaşların, saç, bıyık, kaş ve sakalları beyazlatabilir. Saç, bıyık, kaş ve sakallar uzadıkça beyazlık kaybolacaktır.
 • Aksil krem, boyun ve diğer hassas bölgelere uygularken dikkatli olunuz.
 • Aksil sivilce kremi kullanımı esnasında güneşe ve yapay güneş ışınlarına (örn. ultraviole lambalara) maruz kalmayınız.
 • Aksil 5 krem tedavinin ilk haftasında uygulama bölgesinde soyulma ve kızarıklık görülebilir. Bu durum zararlı değildir ve tedavinin geçici olarak durdurulması ile bir veya iki gün içinde normale döner,
 • Aksil kullanımına bağlı olarak cildinizde ciddi tahriş meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz. Tahriş olan bölge iyileştikten sonra Aksil kremi daha az sıklıkta uygulayarak tedaviye devam edebilirsiniz.

aksil 5 krem

Aksil 5 Krem Nasıl Kullanılır

Aksil krem kesinlikle doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem aksi belirtilmedikçe günde 1 defa kullanmak yeterlidir. Krem sürüldükten sonra ciltte ne kadar uzun kalırsa etkisi daha iyi görülür. Tam etki görebilmek için 3 ay kullanılması gerekmektedir.

Temiz cilde ince tabaka haline sürülür ve baskı yapılmadan masaj yapılarak ovalanır. Kesinlikle kremi sürmeden önce uygun bir sabunla cilt temizlendikten sonra sürülmelidir.

Aksil 5 Krem Yan Etkileri

Aksil krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve fazla doz kullananlarda daha sık görülmektedir. Ayrıca bu krem cildi soyduğu kesinlikle gündüz kullanılmamalıdır. Gündüz güneş ışınlara soyulan ve hassas olan cilde istenmeyen zararlar verebilir.

 • Deride yanma ve batma hissi
 • Deri üzerinde kızarıklık (eritem), soyulma
 • Deride aşın kuruluk
 • Sızlama
 • Yanma
 • Ödem
 • Pullanma

Aksil 5 Krem Kullananlar

Aksil krem kullanalar krem hakkında yaptıkları yorumlarda kremin sivilceleri etkili bir biçimde yok ettiğini söylemişlerdir. Aksil 5 fondotenli krem kullanar genelde cildi soyduğu için pek çok kişi sivilce izlerinden kurtulduğu dile getirmiştir. Imex sivilce kremi ile aynı etkiyi gösteren bu krem pek çok kullanıcı tarafından ımex mi aksil mi sorusunun sıklıkla sorulmasına neden olmuştur.

Kremin kesinlikle cilt hekimleri tarafından reçete edildikten sonra kullanılması gerekmektedir. Kullananların bulmakta zorlandığı bu krem genelde aksil krem artık üretilmiyor mu, aksil üretimden kalktı mı sorularının sıklıkla sorulmasına neden olmaktadır. Pek çok eczanede bulunmayan bu kremi bazı eczanelerde bulmanız mümkün.

Aksil Sivilce Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere aksil krem hakkında bütün sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Aksil 5 krem reçetesiz alınır mı

Kremi reçetesiz olarak almak mümkün olmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Aksil 5 fondotenli krem

Aksil 5 krem çeşitlerinden biri olan fondotenli krem sürüldüğünden dışarıdan belli olmaz. Ten renginde olduğu için asla sürüldüğü anlaşılmaz. Sürüldükten sonra uzun süre silinmez ise sivilceler daha hızlı kurur.

Aksil 5 tinten krem

Aksil 5 beyaz krem olarak bilinmektedir.

Aksil krem üretimden kalktımı

Krem bir dönem piyasan kakmıştır ve üretime tekrar devam edilmesine karşın ülkemizde bulunması zor bir kremdir. Krem bazı eczanelerde halen satılmaktadır.

Aksil krem cilt lekelerine iyi gelir mi

Cildi soyan bu krem cilt lekeleri soyarak yok ettiği bilinmektedir.

Aksil 5 Krem Fiyatı

Çok etkili bir krem olmasından dolayı sıklıkla eksil 5 siparişi vermek isteyenler aksil krem fiyatı merak edilmektedir. Aksil 5 muadili olmasını karşın en çok tercih edilen kremlerden biridir.

AKSIL-5 20 gr krem Fiyatı
Etken Madde Benzoil Peroksit 0.00 TL
Geri Ödeme Kodu Geri Ödemede Değil 10.99 TL

Sizlere bu yazıda aksil krem nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git