Acnelyse Krem

Acnelyse Krem
1 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.034 kez okundu.

Acnelysa Krem sivilce kremi olarak bilinmektedir. Cildi yenileyen, ölü hücreleri ciltten uzaklaştıran bu krem sivilceleri yok ettiği gibi sivilce oluşumunu önleyen etkisi vardır. İçeriğinde bulunan etken maddeler ve A vitamini sayesinde cildi hem kendini yeniliyor hemde daha bakımlı ve canlı bir cilt görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlıyor.

Düzenli kullanıldığında sadece sivilceler değil siyah nokta ve sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sizlere bu yazımızda Acnelyse krem nedir, acnelyse krem ne işe yarar, acnelyse krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Acnelyse Krem Nedir

Acnelyse krem sivilce tedavisinde kullanılmasına karşı daha bir cilt cilt sorunun tedavisinde kullanılan bir kremdir. Acnelyse krem etken maddesi Retinoik asit (Tretinoin) dir. Bu etken madde hücreleri yenileyerek canlı görünmesini sağladığı gibi sivilceleri kurutucu etkisi vardır.

Acnelyse krem 20 gramlık kutularda reçete ile satılmaktadır. Acnelyse etken maddesi retinoik asit  deri tarafından hızla emilerek aşırı keratin oluşumunu önler ve cildin kendini onarma sürecini hızlandırır.

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar

Acnelse krem hakkın en çok merak edilen sorulardan biride acnelyse krem ne için kullanılır, acnelyse krem neye yarar sorusudur. En çok kullanıldığı alan sivilceleri kurutma ve sivilceleri yok etmek olmasına karşın sivilce izlerini yok ettiği kullanalar tarafından bilinmektedir. Ayrıca diğer kullanım alanları ise;

 • Akne vulgaris (sivilce),
 • Psoriazis (sedef hastalığı),
 • İktiyozis (balık pulu hastalığı),
 • Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)
 • Cilt soyucu krem

Eğer cildinizde egzama varsa kesinlikle kullanırken dikkatli olmalısınız ciltte tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir. Lesinlikle güneş günlerde ve direk güneş ışığına maruz kaldığınızda bu kremi kullanmayınız ciltte cilt lekelerine ve güneş yanıklarına neden olabilir.

 

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır

Acnelyse krem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeden önce kesinlikle bu kremi kullandıktan sonra cildi kurutucu sabunlar kullanmayınız. Zaten cildi kurutan acnelyse krem diğer kurutucu ürünlerin etkisi ile cilde zarar verebilir.

Günde 1 defa kullanılması gereken bu krem mümkün oldukça akşam yatmadan önce kullanmaya özen göstermelisiniz.

Sorunlu bölgeye az miktarda acnelyse krem sürülür ve baskı yapmadan cilde sürülür. Kesinlikle krem sürülmeden önce sürülecek bölge iyice temizlenmelidir.

İlk kullanılmaya başlandığı dönemde doz ayarlamasına dikkat edilmelidir. Fazla dozda kullanmak sıcaklık ve batma hissine neden olabilir. Doz azaltılarak bu sorun ortadan kaldırılır.

Genelde acnelyse sivilce yaptı yada acnelyse kullandım sivilce artışına neden oldu sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Aslında bu sivilce artışı deri alt tabakasında bulunan iltihaplı sivilcenin deri yüzeyine çıkarak kurutulmasını sağlayan bir kremdir. İlk dönemde sivilce artışı olması normaldir. Kesinlikle bu dönemde kremi kullanamayı bırakmayın.

Gebelikte Acnelyse Kullanımı

Emziren annelerin acnelyse krem kullanmaları kesinlikle tavsiye edilmez.

Hamilelikte Acnelyse Krem

Hamile iseniz yada hamile kalmayı düşünüyorsanız kesinlikle acnelyse krem kullanmamalısınız.

acnelyse krem, ecnelyse krem nedir

Acnelyse Krem Yan Etkileri

Acnelyse krem yan etkileri bulunan bir krem çok nadir görülmesine karşın yan etkiler genelde doz aşımına ve içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerji olanlarda daha sık görülmektedir.

 • Kaşıntı
 • Döküntü
 • Cilt irritasyonu
 • Batma hissi
 • Ciltte renk değişikliği
 • Ciltte irritasyon
 • Işığa duyarlılık
 • Deride alerjiye bağlı kaşıntı, kızarıklık ve içi sıvı dolu kabarcıkların oluşumu
 • Yaygın kızarıklık ile birlikte kaşıntılı döküntü
 • Nedbe oluşumu,
 • Nefes almada güçlük, yüz, dil ve dudaklarda şişme dahil aşırı duyarlılık reaksiyonları

Acnelyse Krem Prospektüs

Acnelyse krem prospektüs bilgilerini kesinlikle krem size reçete edildiğinde okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Reçete kağında ya etkileri, kullanım şekli ve beklenmeyen etkileri daha ayrıntılı bulmanız mümkün. Asla doktora tedavi olmadan tavsiye üzerine bu kremi kullanmanız. Cildi kurutucu etkisi bulunan bu krem mutlaka kullandıktan sonra nemlendirici krem kullanılmalıdır.

acnelyse krem nedir, acnelyse krem ne işe yarar

 

Acnelyse Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere acnelyse krem hakkında bilinmeyen ve yanlış bilinen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz

Acnelyse lekeleri geçirir mi

Acnelyse krem cildi soyucu bir krem olduğundan ciltte bulunan lekeleri geçirdiği bilinmektedir. Cilt lekelerinden, sivilce izlerinden kurtulmak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Acnelyse kullanım şekli

Acnelyse krem kullanım şekli temiz cilde az miktarda akşam yatmadan önce sürülür ve cilt tarafından emilmesi için iyice ovalanır günde 1 defa kullanmak yeterlidir.

Acnelyse kullanım süresi

Genelde acnelyse krem etkisini 2 hafta içerisinde göstermeye başlar. Tam etkisini ise 6 hafta sonunda gösterir acnelyse krem kullanım süresi ortalama olarak 2 aydır.

Acnelyse sivilce yaptı

Acnelyse krem kullanmaya başladığınız ilk dönemlerde sivilce artışı normaldir. Aslında bu sivilce artı derinin alt tabakasında bulunan iltihabın cilt yüzeyine çıkmasından dolayı görülmektedir. Cilt yüzeyine çıkan sivilce kremin etkisi ile kısa sürede kaybolacaktır.

Acnelyse çilleri geçirir mi

Acnelyse krem çilleri geçirmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Cildi soyarak çilleri yok eden bu kremin düzenli kullanıldığında etkisi göstermektedir.

Acnelyse sivilce çukurları

Acnelyse sivilce çukurları diğer adı sivilce izlerini yok etmektedir.

Acnelyse leke yapar mı

Acnelyse krem cildi soyduğundan ciltte hassasiyet oluşabilir. Eğer bu kremi gündüz ve güneşli günlerde kullanırsanız citte lekeler görülebilir. Lekeleri önlemek için kremi akşam kullanmalı ve gündüz ise koruyu krem sürmelisiniz.

Acnelyse leke yaptı, acnelyse iz bıraktı sorusunu genelde bu kremi kullananlar sıklıkla dile getirmektedirler. Kesinlike cildi soyucu etkisi olan bu kremi güneşli günlerde ve gündüz kullanmayın güneş ışınları ciltte leke oluşmasına neden olabilir.

Acnelyse yüzümü soydu

Acnelyse kremi sivilceleri yok etmek için aldığınızda fazla kullanmanız yada bilinç sürmeniz cildinizin soyulmasına neden olur.

Acnelyse krem reçetesiz alınır mı

Acnelyse krem reçete ile eczanede satılan bir kremdir. Acnelyse krem reçetesiz olarak alınması karşın kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Acnelyse expigment

Acnelyse ve expigment karışımı özellikle cilt lekeleri, sivilce izleri ve çillerden yana sorun yaşayanların çok uyguladığı bir yöntemdir. Bu 2 krem soyucu etkisi olduğundan ciltte soyulma yaparak lekelerin yok olmasını sağlar. Sadece exğigment bile cilt lekelerinin yok olmasında büyük etkilidir. Krem hakkında ayrıntılı bilgi için Expigment Krem yazımızı okuyabilirsiniz.

Acnelyse yazın kullanılır mı

Acnelyse krem kışın kullanılması önerlmesine karşın yazın kullanılmasında bazı dikkat edeceğiniz önemli hususlar bulunmaktadır. Kesinlikle gündüz kullanmamaya dikkat edin. Kremi akşam sürün ve gündüz ise güneş koruyucu krem cildiniz koruyun. Cildi soyan bu krem cildi savunmasız bırakacağından ciltte istenmeyen sorunlara neden olabilir.

Acnelyse zararları

Acnelyse krem zararları olmayan ama cildi soyan etkisi olan bir kremdir. Asla bu kremi doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Acnelyse Krem Kullananlar

Acnelyse sivilce krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğunu söylemişlerdir. Acnelyse krem kullananlar acnelyse yüzümü soydu sorusunu sıklıkla bu kremin söylediği görülmüştür. Acnelyse soyucu etkisi olan bir krem olduğundan kesinlikle gündüz kullanılmamalıdır. Acnelyse kullananlar ayrıca kremin yan etkilerini görmelerine karşın yan etkilerin içerisinde en sık görülen sorunun cildi soyması ve cildi kurutmasıdır. Acnelyse krem cilt lekelerini sivilce izlerini geçirdiği bu kremi kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

Acnelysa Krem Fiyatı

Acnelyse krem fiyatı eczanelerde 28 liraya satılmaktadır. Reçere ile bu kremi eczaneden almanız mümkün. Acnelyse krem devlet tarafından karşılanan bir kremdir.

Acnelyse krem sivilceler yok eden etkili kremlerden biridir. Diğer sivilce kremlerini incelemek için En Etkili Sivilce Kremleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda acneyse krem nedir, ancelyse krem ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Acnelyse Krem Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Esraa dedi ki:

  Merhabalar ben bu kremi kullanıyorum ancak yüzüm için lazer tedaviye başlamayı da düşünüyorum cildi hassaslaştırdığı için herhangi bir etkisi olur mu tedavi bitmesini mi beklemm gerek cevaplarsanız sevinirim

 2. Fatoş dedi ki:

  Merhaba ben aknetrent kullanmaya basladim doktor bana medikasol ve bu acnelyse krem karisimini verdi bu karisimi kullansammi acaba tesekkurler

  1. admin dedi ki:

   Fatoş doktorun verdiği karışımı kesinlikle kullanmanı öneririm etkisi gerçekten süper

Sayfa başına git